תאונת עבודה

טל. 072-2239939

 
 
 
   אודות
   צור קשר
 

 

 
 
 
כתבו עלינו
 

 


 
 
   מאמרים
   חוקים
 

 


 
דף הבית >> תאונת עבודה >> תאונת עבודה ביטוח לאומי

תאונת עבודה ביטוח לאומי

מדי פעם אנו נתקלים בדיווח על תאונת עבודה למשל פועל שנפגע בראשו או נהרג כתוצאה מנפילה מפיגום בזמן עבודתו עבור המעביד – אין ספק שבמקרים כאלו יש רשלנות מעביד ולפעמים אף רשלנות תורמת של העובד.

תאונת עבודה היא כזו שאירעה לעובד במסגרת עבודתו וכתוצאה מרשלנות של המעביד, יום העבודה כפי שמגדיר אותו החוק הוא ברגע בו יצא העובד ממפתן דלתו ומסתיים ברגע בו עבר את מפתן דלתו בחזרתו מהעבודה, כך בעצם – תאונות דרכים אשר קרו בדרך הלוך או חזור לעבודה מוגדרות לפי חוק כתאונות עבודה ותוכלו לדרוש פיצוי עבורם.

 
טופס תאונת עבודה ביטוח לאומי - מה צריך לשמור בכדי להציג
בכדי שתוכלו להגיש תביעה לתאונת עבודה למוסד לביטוח לאומי האמון על נושא הפיצויים חשוב שתיידעו את המעביד שלכם על התאונה ותקבלו טופס שנקרא בל/250 – הודעה על תאונת עבודה, בו יציין המעביד את פרטי האירוע ומה בדיוק קרה בתאונה. חשוב מאוד שתרשמו את פרטי העדים לאירוע תאונת העבודה.

זכרו גם כי לפעמים קורות פציעות פנימיות ודברים אשר תרגישו רק לאחר מכןלכן חשוב מאוד לגשת לקבלת טיפול רפואי ולציין בפני הרופאים המטפלים כי תאונת עבודה היא זו שהובילה לפציעה (הדבר יעזור לכם בתביעה לאחר מכן בזה שהמוסד לא יוכל לטעון כי הטיפול היה עבור משהו אחר), כמו כן, חשוב ללכת לכל ההפניות שתקבלו בין אם לרופאים מומחים או לשיקום, לשמור על כל הקבלות ולציין בכל הפניה כי מדובר בפגיעה שמקורה בתאונת עבודה.

שימו לב, כי אם אתם קיבלתם מכתב שחרור ממיון ולאחר מספר ימים אתם מרגישים רע, פנו שוב למיון ושמרו את כל המסמכים שלכם! חשוב גם לעבור בדיקה מקיפה בכדי לאתר נזקים שנגרמו כתוצאה מתאונת העבודה
.
 
תאונת עבודה ביטוח לאומי
בכל הנוגע לנושא תאונת עבודה ביטוח לאומי יכול להקשות עליכם ומישהו שאינו בקיא בנושאים כמו עורך דין העוסק בנושאי נזקי גוף יכול לגרום לנזק שיהיה קשה מאוד להפוך לאחר שנעשה, אך לא בלתי אפשרי. 

תאונות עבודה ביטוח לאומי - התהליך
יש להגיש את התביעה לביטוח לאומי שבעקבותיה תזומנו לועדה רפואית אשר תקבע לכם את אחוזי הנכות (בין אם זמנית או קבועה) אם אתם זכאים להם ולמעשה לתביעה שני שלבים, הראשונה היא הגשת תביעה לקבלת דמי פגיעה (מקסימום תקופה לקבלת דמי פגיעה הינה 91 ימים) הכל בהתאם לאישורי המחלה שיש בידיו של הנפגע.

השלב השני הוא התביעה לקבלת אחוזי נכות ותחילת הקבלה של קצבת נכות או מענק חד-פעמי (בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו, בין 10-19% מקבלים מענק, מעל ל-20% מקבלים קצבה חודשית)
.
     
לקבלת ייעוץ ראשוני ללא תשלום,
מלא את הטופס ונציג ממשרדנו
יחזור אליך בהקדם
הרשמה מאובטחת. אנו מתחייבים
שלא להעביר את פרטיכם לשום גורם אחר.
 
   
   
   

  פייל ושות' משרד עורכי דין | רח' היצירה 14 קומה שנייה,רמת-גן 52521 |  Fax: 03-7512231 | Tel: 072-2239939 | Email: office@df-law.co.il


האמור באתר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי הניתן על ידי עורכי דין | תקנון האתר
[Top]
לייבסיטי - בניית אתרים