צלצלו עכשיו: 03-915-8400

חיפוש
רשלנות רפואית לוגו
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

רשלנות רפואית – דליפת סיליקון

להאזנה:

 

אישה שעוברת ניתוח פלסטי בחזה, מצפה (ובצדק!), לשיפור המראה המראה החיצוני שלה. דליפת סיליקון עקב ניתוח חזה הינה תופעה שקורית בעקבות רשלנות רפואית. מלבד עוגמת הנפש ישנם היבטים רפואיים של סיכון וסבל.

מומחים ישראלים לכירורגיה פלסטית טוענים, כי כאשר נוצר קרע, שבעקבותיו דולף הסיליקון אשר בא במגע עם רקמות הגוף, עלולות להיווצר בעיות רפואיות. נשים אשר עברו הגדלת/עיצוב חזה בעזרת שתלי סיליקון וסובלות מדליפת סיליקון, עלולות לסבול מכאבים בשדיים, תשישות, כאבי שרירים, כאבי מפרקים, איבוד שיער, ללקות בדלקת האשימוטו בבלוטת התריס וכו.

 

דליפת סיליקון בחזה – תביעת רשלנות רפואית

ניתוח פלסטי נחשב לניתוח לא הכרחי, ובהתאם לחוק זכויות החולה ופסיקת בתי המשפט מוטלת על הרופא המנתח חובה מוגברת לתת למנותחת, במקרה זה, מספיק זמן לפני הניתוח הסברים מפורטים על הניתוח, הסיכונים, הסיבוכים האפשריים וכן טיפולים תחליפים אפשריים.

את ההסברים הללו הרופא צריך לתת בפגישה מסודרת, לפני הניתוח ולא ביום הניתוח, וזאת כדי שהמנותחת תקבל תמונה שלמה וברורה על מהלך הניתוח.

בחלק גדול מהתביעות בגין דליפת סיליקון, עולה הטענה כי המנותחת שנפגעה בעקבות הניתוח לא נתנה הסכמה מלאה ומדעת לביצוע הניתוח, שכן לא הוסברו לה הסיכונים והסיבוכים הכרוכים בניתוח. הרשלנות הרפואית של הרופא מתחילה כבר כאן.

רשלנות רפואית - דליפת סיליקון
רשלנות רפואית – דליפת סיליקון

בתי המשפט קיבלו לא אחת טענות אלה, וגם טענה של הנתבע כי התובעת חתמה על טופס הסכמה לניתוח בו מפורטים הסיבוכים והסיכונים לא הועילה לו, במקרים שבהם הטופס נחתם ביום הניתוח וזמן קצר לפני הניתוח מבלי שהמנותחת הבינה על מה היא חתומה ומבלי שניתן לה הסבר מהמנתח על הסיכונים בניתוח, כדוגמת דליפת סיליקון.

תביעת רשלנות רפואית בגין ניתוח רשלני חייבת להיות מוגשת בליווי חוות דעת רפואית של מומחה אשר תקבע כי הגורם הרפואי אשר טיפל בתובעת התרשל בטיפול ומהו הנזק שנגרם לתובעת בשל רשלנות זו. במידה וקיים נזק בתחומי רפואה נוספים, כמו למשל בתחום הנפשי, כדאי להצטייד גם בחוות דעת רפואית של מומחה בתחום זה, שיעריך את הנזק שנגרם.

לאור כל זאת, מומלץ להתייעץ בעורך דין בשלב מוקדם, על-מנת להיעזר בו לצורך איסוף התיעוד הרפואי, פנייה למומחים רפואיים וכן על-מנת להימנע מטעויות נפוצות.

דליפת סיליקון בחזה – מידע רפואי רלוונטי וחשוב

איזה מידע חשוב שהרופא ימסור לפני ביצוע הניתוח?

  • מצבו הרפואי הכללי של המטופל.
  • אילו סיכונים, סיבוכים ותופעות לוואי עלולים להיות כתוצאה מהניתוח
  • סיכויי ההצלחה ושלבי התהליך.
  • טיפולים חלופיים במידה וקיימים.
  • על הרופא לידע את החולה במידה והטיפול הוא חדשני ואין עדיין מספיק ניסיון לגבי אמינותו.

עו"ד דוד פייל בפייסבוק | ביוטיוב | באינסטגרם | מייל: moked@df-law.co.il

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם