כתבות שפורסמו באתר YNET על משרד עו”ד פייל ושות’

טיפש? לא מגיע לך פיצוי על אובדן כושר עבודה

תאריך: 13.7.12

מתוך הכתבה: טיעון מקורי של חברת ביטוח לדחיית תביעה: המבוטח לא ידע אותנו מראש שהוא סובל מאינטלגנציה נמוכה, ולא זכאי לפיצוי

להמשך קריאה


ביטוח לאומי לחולה: קח משככי כאבים לפני הוועדה

תאריך: 7.5.12

מתוך הכתבה: עיאהב רביע סובל מכאבי גב קשים. כשפנה לביטוח הלאומי וערער על אחוזי הנכות שנקבעו לו הגיעה הדרישה: קח משככי כאבים לפני הדיון. התוצאה: הוועדה קבעה שמצבו לא השתנה. “משככי הכאבים גורמים לעיוות באבחנה”, אומר רופא המתמחה בתחום.

להמשך קריאה


רוצים לתבוע את חברת הביטוח? כדאי למהר

תאריך: 26.1.12

מתוך הכתבה: נפגעתם ואתם רוצים לתבוע את חברת הביטוח? שימו לב: יש לכם רק שלוש שנים מיום האירוע, כולל הזמן שבו ניהלתם משא ומתן עם חברת הביטוח. איך עוצרים את מרוץ ההתיישנות?

להמשך קריאה


בת 26 עברה הפלה – הרופא כרת בטעות חצוצרה

תאריך: 10.1.12

מתוך הכתבה: צעירה בת 26 הגיעה לבית החולים הדסה במטרה לעבור הפלה בשל מצבה הכלכלי הקשה. בסיום ההליך התבררה הטרגדיה: המנתח כרת גם את החצוצרה. המשמעות: כשתרצה שוב להרות היא תזדקק לטיפולי פוריות. ביה”ח יפצה אותה

להמשך קריאה

 


ריאות הצורף צופו זהב; כעת הוא ממתין להשתלה

תאריך: 8.3.11

מתוך הכתבה: אלי אקוקה לא היה מודע לכך שעבודתו כצורף עלולה לגרום לו לנזק בריאותי. לאחר 30 שנים בהם שאף חלקיקי זהב וכסף התכסו בהם ריאותיו – והפסיקו לתפקד. כעת הוא ממתין להשתלת ריאות שתציל את חייו. “אני מקווה שיימצא תורם לפני שיהיה מאוחר מדי”, הוא אומר.

להמשך קריאה


 “הרופא נתן אקמול, אלברט מת מדלקת ריאות”

תאריך: 25.10.10

מתוך הכתבה: אלברסט שפרלינג, רכז צוות בידוק במלון באילת, חש ברע – והופנה לחדר המיון ביוספטל. לטענת משפחתו, הרופא במיון נתן לו אקמול. מצבו המשיך להידרדר, הוא התמוטט ואחרי חודשיים – נפטר בבי”ח. כעת תובעת המשפחה את יוספטל.

להמשך קריאה


רפואה משלימה: ביהמ”ש אישר, ביטוח לאומי – לא

תאריך: 17.10.10

מתוך הכתבה: מבדיקת ynet עולה כי למרות פסיקה המחייבת את הביטוח הלאומי לממן לנפגעי תאונות עבודה טיפולים גם מתחום הרפואה המשלימה, המוסד הממלכתי נמנע מלעשות זאת. ביטוח לאומי: “אנו שוקדים על הדרכים ליישום מסקנות פסק הדין, ובתוך זמן קצר נפרסם את הידע לציבור הזכאים”.

להמשך קריאה


אין ביטוח סיעודי לניצולי שואה – כי “סבלו מדיכאון”

תאריך: 06.10.10

מתוך הכתבה: תביעה קבוצתית של ניצולי שואה מתגבשת נגד המפקח על הביטוח וחברות הביטוח, בהיקף של מילארדי שקלים, על רקע “דחייה שיטתית” של תביעות, בטענה כי סבלו מ”תסמונת מחנות הריכוז” הכוללת חרדות ודיכאון בטרם הצטרפו לביטוח.

להמשך קריאה

 


מתכוננים לעתיד: כל מה שצריך לדעת על ביטוח סיעודי

תאריך: 1.10.10

מתוך הכתבה: כל אחד מאיתנו יכול להפוך, בכל גיל, לחולה סיעודי, מצב המוביל להוצאות גבוהות ולאיבוד ההכנסות. כדי להתכונן לכך מומלץ לעשות ביטוח סיעודי. מה זה ביטוח סיעודי, מה ההבדל בין פיצוי לשיפוי ועל מה חשוב להצהיר כשעושים ביטוח? מוסף “ממון” של “ידיעות אחרונות” מביא את כל התשובות.

להמשך קריאה


קיבלה מינון יתר של סטרואידים וכעת מתקשה ללכת

תאריך: 17.5.10

מתוך הכתבה: חולת סרטן בת 17 והוריה תובעים 2.5 מיליון שקלים מבי”ח “שיבא” לאחר שלטענתם קיבלה הנערה מינון הגדול פי 2.5 מהדרוש, מה שגרם לנמק ברגלה. לדבריהם, כעת, לאחר שהבריאה, היא מתקשה בהליכה בשל כך.

להמשך קריאה


קפלן: נכנסה לניתוח עצם ירך – יצאה עם כוויות

תאריך: 19.11.01

מתוך הכתבה: אשה שנכנסה לניתוח להחלפת עצם הירך בבית החולים קפלן, יצאה עם כוויות קשות ברגלה, כתוצאה ממגע עם מכשיר להלחמת כלי דם, שאנשי הצוות הרפואי שכחו לכסותו. עכשיו היא תובעת מבית החולים ברחובות פיצוי בסך 2.5 מיליון שקלים. קפלן: “נגיב בבית המשפט”.

להמשך קריאה


רק אחרי שנה של בדיקות אובחנה ר’ כחולה בסרטן השחלות, ובהמשך נפטרה. אחותה הצעירה דיווחה על המקרה במשפחתה, אך שוב עבר זמן רב עד שאובחנה אף היא כחולה. קופ”ח מכבי: “מקרה מצער, נתייחס בבית המשפט”

תובע מיליונים: פריצת הדיסק הפכה אותי למשותק

תאריך: 28.9.08

מתוך הכתבה: סוהר שהתכופף להרים צרור מפתחות מהרצפה סבל מפריצת דיסק, אולם ב’אסף הרופא’ לא מיהרו לבצע בדיקות הדמייה וניתוח, והאיש הפך משותק לכל חייו. עתה הוא תובע מבית החולים פיצוי בסך שני מיליון שקלים.

להמשך קריאה


אחיות תובעות: לקינו בסרטן בשל רשלנות ‘מכבי’

תאריך: 9.9.08

מתוך הכתבה: רק אחרי שנה של בדיקות אובחנה ר’ כחולה בסרטן השחלות, ובהמשך נפטרה. אחותה הצעירה דיווחה על המקרה במשפחתה, אך שוב עבר זמן רב עד שאובחנה אף היא כחולה. קופ”ח מכבי: “מקרה מצער, נתייחס בבית המשפט”.

להמשך קריאה


תביעה: ה-MRI התעכב והאישה הפכה משותקת

תאריך: 8.1.08

מתוך הכתבה: אישה בת 46 תובעת את בית החולים איכילוב על כך שלמרות תלונותיה לא ביצעו בה בדיקת MRI, ושלחו אותה לקופת חולים, שם נאלצה להמתין חודשיים לבדיקה. בזמן הזה, היא טוענת, נגרם לה נזק בלתי הפיך לחוט השדרה שהפך אותה למשותקת.

להמשך קריאה


כלל דרשה תצהיר מרופא שהחולה עומד למות בקרוב

תאריך: 7.1.08

מתוך הכתבה: מבוטח של חברת הביטוח כלל, חולה במחלת ניוון שרירים (ALS), שרכש כיסוי ביטוחי למחלות סופניות ביקש לממש את הכספים המגיעים לו על מנת לממן לעצמו טיול פרידה בחו”ל. בחברת כלל טענו שלא מדובר במחלה סופנית כיוון שלא המציא מסמך מרופא לפיו הוא עומד למות בתוך חצי שנה

להמשך קריאה


“חברות הביטוח מנצלות את קשיי השפה של העולים”

תאריך: 16.4.07

מתוך הכתבה: כך טוענים מספר עולים חדשים שחתמו על פוליסות, שלדבריהם לא הבינו ובהמשך שילמו על כך ביוקר. חברות רבות וביניהן חברות ביטוח, נוטות שלא לספק לעולים מסמכים מקבילים בשפה הרוסית. אי הבנת הנקרא לא תמיד פוטרת את החותמים על עסקאות מלשאת באחריות על חתימתם.

להמשך קריאה


רוצים ביטוח? תחשפו את הגנים שלכם

תאריך: 23.1.07

מתוך הכתבה: חברות הביטוח פוסלות לאחרונה מבוטחים על סמך סעיף גנטי. חברות הביטוח דוחות תביעות מבוטחים בטענה שהנתונים הגנטיים בהם הם לוקים נופלים תחת ההגדרות של ‘אי-גילוי’ או ‘הסתרת מידע’

להמשך קריאה