כתבות שפורסמו ב”ידיעות אחרונות” על משרד עו”ד פייל ושות’

תביעה נגד בית החולים לגליל מערבי

תאריך: 11.1.13

מתוך הכתבה: בני זוג תובעים את בית החולים בטענה שרופא מנתח הפעיל לחץ על התינוק שלהם וגרם לו לפגיעה חמורה.  בית החולים: נבדקת פשרה.

 

תאריך: 10.1.13
מתוך הכתבה: נ’ רוכב אופנוע צעיר, נפצע קשה בתאונה בהיותו בן 24 ועבר שיקום אינטנסיבי לאורך ארבעה חודשים.  עם החלמתו גילה נ’ כי לא יוכל לעבוד יותר כטכנאי מטוסים, מקצוע בו גם שימש בצבא ובו הרוויח משכורת יפה הגבוהה יותר מהממוצע במשק.  לדברי סניגורו עו”ד דוד פייל , פנה הצעיר אל חברת הביטוח וביקש לפצותו בשל פגיעה בכושר השתכרותו, אך לתדהמתו דחתה חברת הביטוח את תביעתו.

 

תאריך: 20.9.12
מתוך הכתבה: בית הבין לעבודה מתח ביקורת חריפה על המוסד לביטוח לאומי שהחליט לשלול קצבת נכות לילדה בת 6 שעברה השתלת כבד בגיל 10 חודשים.  הנימוק של ביטוח לאומי: הנכות נובעת מכמה מחלות ולא ממחלה אחת ולכן היא אינה זכאית להמשך הקצבה.

 

כאב לב

תאריך: 15.6.2012

מתוך הכתבה: בית החולים ‘אסף הרופא’ וקופת חולים כללית נתבעים לשלם 2.5 מיליון שקל על מוות ברשלנות לכאורה של בן 68 מהתקף לב. הכללית: “לא אחראים למותו”.

להמשך קריאה


“הוא סובל יותר מאיתנו”

תאריך: 22.6.12

מתוך הכתבה: ההתרגשות לקראת הלידה התחלפה בדאגה עמוקה.  התינוק נולד כשחבל הטבור כרוך על צווארו, ללא דופק.  הוא שרד, אך נותר משותק בגפיו ולוקה בפיגור שכלי קשה. כיום כשמלאו לו ארבע, הגישו הוריו, תושבי אזור הדרום, תביעת פיצויים נגד “קפלן” בסך שמונה מיליון שקל.  ביה”ח: “כתב התביעה טרם הגיע אלינו”.

להמשך קריאה


הבעל התאבד במעצר, האלמנה תפוצה

תאריך: 20.1.12

מתוך הכתבה: גבר שנעצר בעקבות תלונה של אשתו על כך שהיכה אותה, הצליח לשים קץ לחייו בתא המעצר למרות המצלמות. המדינה תפצה את המשפחה במיליון שקל.

להמשך קריאה


 

חולים מעבודה

תאריך: 11.5.11

מתוך הכתבה : אם נחשפתם במהלך עבודתכם לחומרים מזיקים או נאלצתם לבצע פעולות מסויימות במשך זמן רב, ייתכן שנפגעתם במחלת מקצוע. מהי מחלת מקצוע, במה היא שונה מתאונת עבודה, את מי תוכלו לתבוע ולאיזה פיצוי אתם זכאים?

להמשך קריאה


רשלנות במעקב רפואי גורמת למותם של מאות ישראלים בשנה

תאריך: 15.3.2009

מתוך הכתבה: מאות ישראלים אשר הרופאים גילו אצלם ממצאים מחשידים למחלה, לא זוכים למעקב רפואי נאות, עקב קצרים בתקשורת ופרשנות מוטעית של רופאים. כתוצאה מכך ממשיכה המחלה להתפתח בהם מבלי משים. מתופעה מצערת זו נפטרים מאות חולים בשנה בישראל. לאחרונה הגיש עו”ד פייל שלוש תביעות של רשלנות במעקב הרפואי נגד שלוש קופות חולים שונות: הכללית מכבי והמאוחדת

להמשך קריאה


התנגשתי בעץ. מי יפצה אותי

תאריך: 17.7.2008

מתוך הכתבה: כן, זכותכם לקבל פיצויים על תאונת דרכים שבה נפגעתם,
גם אם היא הייתה באשמתכם המלאה, וגם אם היתה זו תאונה עצמית. מי יפצה אתכם, איך נקבע גובה הפיצוי וכמה יעלה לכם לשכור עו”ד.

להמשך קריאה


יש ביטוח אין ביטחון

תאריך: 25.2.2007

מתוך הכתבה: עשיתם ביטוח בריאות ועכשיו אתם ישנים בשקט בלילה ? כדאי שתתעוררו ומהר, לעיתים קרובות הפוליסה שעליה חתמתם לא שווה את הנייר שעליו היא כתובה. לפניכם מילון שיסייע לכם לדעת מה באמת ביטוח הבריאות נותן לכם אילו התחכמויות ומכשלות כוללות הפוליסות ואיך תתנהלו מול המבטחים.

להמשך קריאה


כך מתחמקות חברות הביטוח מתביעות

תאריך: 23.10.2007

מתוך הכתבה: המפקח על הביטוח קבע תקנות שימנעו דחיית תביעות על רקע עברו הרפואי של המבוטח. החברת מצאו דרך לעקוף את התקנות.

להמשך קריאה


הבטחת מוות

תאריך: 17.1.2007

מתוך הכתבה: יש לכם ביטוח מחלות סופניות ? יופי. תשכחו ממנו, אם חלילה תזדקקו לו תדרוש מכם חברת הביטוח להביא אישור רופא שמבטיח שתמותו תוך חצי שנה. “מדובר בחישוב כלכלי” מסבירים בחברת הביטוח של “שלמה” חולה שרק ביקש את הכסף המגיע לו, אבל מתקשה להתחייב למות בזמן

להמשך קריאה


הטעיית עולים

תאריך: 3.4.2007

מתוך הכתבה: רבים מן העולים ממדינות חבר העמים לשעבר מתקשים להבין מסמכים וחוזים עליהם הם נדרשים לחתום השכם וערב. חברות מסחריות רבות וביניהן חברות הביטוח נוטות שלא לספק לעולים אלה מסמכים מקבילים בשפה הרוסית . המציאות הזאת הופכת לאכזרית כשמדובר בביטוחי בריאות שם עלולים עולים אלה לשלם על חוסר הבנתם ממון רב. עו”ד דוד פייל רואה בתופעה זו סכנה קשה לציבור המבוטחים.

להמשך קריאה


האשמה : חברות הביטוח מתחמקות באופן שיטתי ממימון תרופות

תאריך: 28.4.2009

מתוך הכתבה: בעלי ביטוח רפואי פרטי עלולים לגלות בעת צרה כי לביטוח אין ערך. חברות הביטוח מתנערות באופןשיטתי ממימון תרופות שמופיעות בסל בהתוויה שונה ממחלת המבוטח. על כך מתריע עו”ד דוד פייל המתמחה במאבק בחברות הביטוח וקופות חולים המתחמקות מתשלום למבוטחיהן.

להמשך קריאה


רופא שחלה בצהבת הוכר כנכה עבודה

תאריך: 28.4.2009

מתוך הכתבה: רופא מרדים שנדבק בצהבת C במהלך ניתוח הוכר כנפגע ממחלת מקצוע, ויקבל פיצויים כנכה עבודה מהמוסד לביטוח לאומי. עו”ד דוד פייל שייצג את הרופא מול המוסד לביטוח לאומי מסביר כי מדובר בהחלטה נדירה.

להמשך קריאה