צלצלו עכשיו: 03-915-8400

חיפוש
רשלנות רפואית לוגו
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

סיוע משפטי

מתי צריך סיוע משפטי?

לעיתים אנו נקלעים למצבים שונים בחיינו בהם אנו זקוקים לסיוע משפטי בתחומים השונים של חיינו. אם אכן, סיוע משפטי, זהו צורכיכם – אנו מתמקדים בתחום הרפואי משפטי, הטומן בחובו נושאים שונים ומגוונים כדוגמת: תאונות דרכים, תאונות עבודה, רשלנות רפואית, נכות ועוד היבטים רפואיים משפטיים.

אנו מזמינים אתכם לפגישת ייעוץ חינם במשרדנו עם מיטב עורכי הדין המנוסים בתחום ועם צוות רופאים בכיר המתלווה אלינו, יחדיו נייעץ, נכוון, ונדריך להמשך הטיפול המשפטי לו הנכם זקוקים ונלווה אתכם לכל אורך תביעתכם המשפטית באופן המהיר והמקצועי ביותר.

מה כולל סיוע משפטי?

  • ייעוץ משפטי – הנחיות כיצד לפעול בהתאם למצב המשפטי.
  • ייצוג משפטי – עורך דין מייצג בהליכים המשפטיים הנדרשים.
  • סיוע חירום – סיוע משפטי מהיר ומקצועי במקרים משפטיים דחופים.
  • יעוץ רפואי – בדיקה, יעוץ וחוות דעת של מומחה רפואי בנושא המשפטי הנדון.

הליך התביעה

כתב תביעה מוגש לבית המשפט במספר עותקים כמספר בעלי הדין ועותק נוסף לבית המשפט. על התובע לצרף טופס פתיחת הליך וטופס הזמנה לדין. מזכירות בית המשפט מחויבת לקבל כל כתב תביעה אלא אם הוא אינו כולל מען של התובע או של הנתבע. התובע צריך לציין את פרטיו ואת כתובתו או את כתובת עורך דינו.

כתב תביעה צריך לכלול עילה. בכתב תביעה יש לציין את סוג העילה, (חוזית, נזיקית וכיו"ב).

על העילה בכתב תביעה לעמוד ב – 3 תנאים עיקריים:

  1. על העילה לתביעה, להיות מוכרת על פי הדין הישראלי.
  2. על העילה לקשר בין תובע מסוים לנתבע מסוים.
  3. על העילה לזכות את התובע לקבלת הסעד.

מה חשוב לציין?

חשוב לציין בכתב התביעה מהו הסעד המבוקש. וזאת כדי לקבוע מיהי הסמכות העניינית. כדאי להציע גם סעדים חלופיים בכתב התביעה. התביעה צריכה להכיל את כל העובדות המהותיות של המקרה, חשוב להיות ממוקדים וקונקרטים. אין חובה לציין את הוראת החוק עליה מסתמכת התביעה אלא אם מדובר במקרה ה מתבסס על "הפרת חובה חקוקה" המופיעה בפקודת הנזיקין.

מיקום הגשת התביעה

לאחר שציינתם את הסעד המבוקש, בית המשפט יקבע איזו סמכות מקומית וסמכות עניינית תדון בתביעה. החלוקה בסמכות עניינית מסתמכת על גובה התביעה. לכל ערכאה יש סכום תביעה מקסימאלי בו היא מוסמכת לדון. כתב תביעה שבו גובה התביעה גדול מהסכום המקסימלי של בית משפט השלום, ידון בבית משפט מחוזי. הסמכות המקומית, נקבעת לפי חלוקה של 6 מחוזות שיפוט עיקריות.

חשוב לזכור

כל תביעה משפטית טומנת בחובה הליכים בירוקרטיים ולמי שאינו מיומן ובעל ידע בתחום, עלול לקחת זמן רב וכן להיות נתון בהתרוצצויות רבות ומעייפות. גם אם תביעתכם אינה דורשת ייצוג עורך דין, אנו ממליצים מאוד להגיע לפגישת ייעוץ חינם על מנת לקבל הדרכה וייעוץ בהתאם.

לשיתוף לחצו:

על אף שאנו עושים מאמץ לפרסם תוכן עדכני ומדויק יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, יש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו עשוי להתעדכן ולהשתנות. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
Array

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם