לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

סרטן כליות

האדם הראשון אליו אנו פונים כאשר אנו לא חשים טוב הוא רופא המשפחה, על-כן גם במקרה של סרטן כליות רופא המשפחה הוא הראשון לשלוח לבדיקות ומומחה בהתאם לתלונות ולמחושי החולה.

הממצאים במקרה של סרטן כליות אמורים להדליק אצל הרופא נורת אזהרה ולהחשיד בקיום המחלה ולהפנות לבדיקות מעמיקות יותר ולרופא מומחה בתחום. על רופא המשפחה להפעיל שיקול הדעת ולגלות אחריות לגבי מצבו של המטופל, ולגלות ערנות במידה וחלה הידרדרות במצב הרפואי.

לעתים נוצר חשש שחלה רשלנות רפואית באבחון סרטן כליות

אם הנך חושב ששאננות מצד הרופא לגבי תלונותיך הובילה לאבחון מאוחר של מחלתך או אם הטיפולים שקיבלת לא היו נכונים ויעילים בהתאם למצבך הגופני- כנראה שיש עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית.

שיטות הטיפול הנפוצות בסרטן הכליות

  • ניתוח – ניתוח היא האופציה המועדפת והנפוצה לטיפול בסרטן הכליות. זהו טיפול מקומי. ישנם מספר סוגי ניתוחים להסרת כליות. הבחירה נעשית לפי שלב המחלה: ניתוח רדיקאלי – הסרת הכליה והבלוטה, ניתוח פשוט – הסרת כליה בלבד. וניתוח חלקי – הסרת החלק הנגוע בכליה.
  • תסחוף עורקי – טיפול להקטנת הגידול, לעיתים מבוצע לפני ניתוח כדי להקל על המנתח.
  • הקרנות – טיפול בהקרנות – בטיפול משתמשים בקרניים עתירות אנרגיה כדי להרוג תאים סרטניים.
  • טיפול ביולוגי – זהו סוג של טיפול מערכתי. בטיפול זה משתמשים בחלקיקים הנודדים בדם ומשפיעים על תאים בכל הגוף. בטיפול ביולוגי משתמשים ביכולת של מערכת החיסון להילחם בסרטן.
  • כימותרפיה – גם סוג זה של טיפול הוא מערכתי. תרופות נגד הסרטן מוכנסות לזרם הדם ונודדות בגוף. למרות שזהו טיפול נפוץ בסרטן, כימותרפיה לא עוזרת במיוחד נגד סרטן בכליות ולכן זהו לא טיפול נפוץ לחולי סרטן כליות.

סרטן כליות – הוכחה משפטית לרשלנות רפואית

פקודת הנזיקין קובעת כי הרופא חייב לנהוג בהתאם לסף המקצועי המקובל בתחומו.

על בית המשפט לבדוק באם התנהגותו של הרופא ואופן קבלת ההחלטות עומדת בהתאם למקובל בתחום הרפואי שהיה קיים בתקופה בה ארע המקרה.

אם בית המשפט הגיע למסקנה, שהרופא המטפל פעל בדרך לא מקובלת אשר חורגת מהנורמות המקובלות, ושרשלנותו באבחון שגוי או מאוחר של המחלה גרמה באופן ישיר לנזקו של התובע, יימצא הרופא אשם ברשלנות רפואית ותחול עליו אחריות ועל המוסד הרפואי בו הוא מועסק לפיצוי התובע.

רשלנות רפואית מצריכה ידע רב וחוות דעת מעמיקות של רופאים בכירים. מיומנות עורך הדין בהוכחת התביעה היא קריטית.

סוגי סרטן הכליה

גברים, בעיקר מבוגרים, נוטים לחלות במחלה זו יותר מאשר בנשים. קיים סוג נדיר אחד, גידול על-שם וילם, הידוע גם כנפרובלסטומה הפוגע בילדים צעירים מאוד. רוב סוגי סרטן הכליה הם מסוג סרטן תאי הכליה (Renal Cell Cancers, RCC). ישנם גם תת-סוגים שונים של סרטן הכליה שהנפוץ ביותר הוא סרטן תאים בהירים.

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם

    דילוג לתוכן