צלצלו עכשיו: 03-915-8400

חיפוש
רשלנות רפואית לוגו
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

עורך דין נזיקין

אם חוויתם או סבלתם נזק לרכוש או לגוף כתוצאה מרשלנות או התנהגות שגויה ומזיקה של גורם כלשהו, בהחלט יתכן ואתם זכאים לקבל פיצוי כספי במסגרת הגשת תביעת נזיקין. תביעות נזיקין הן על פי רוב סבוכות ומורכבות, ומחייבים את הצד התובע  להוכיח קשר וסיבתיות בין הנזק שנגרם לו לבין רשלנות או פעולות נזיקיות שבוצעו ע"י הגורם הנתבע, לכן יש משמעות מכרעת ואדירה לקבלת ייצוג משפטי איכותי של עורך דין נזיקין מנוסה.

עורך דין לענייני נזיקין הוא עורך דין המתמחה ספציפית ומקצועית בתחום משפטי זה, בבחינת היתכנות של תביעות נזיקין ובהובלת המהלכים שבמסגרתם הנפגע יקבל את הפיצויים הכספיים המגיעים לו. שוב, עקב מורכבות המקרים –והצורך המהותי ומחויב המציאות להוכיח בצורה ברורה את קיומו של הנזק ואת הקשר הסיבתי לעוולות שבוצעו ע"י הנתבע, בפועל ללא עו"ד נזיקין מנוסה קשה מאוד לקבל פיצויים.

תפקידיו של עורך דין בדיני נזיקין

תפקידו העיקרי של עורך דין נזיקין הוא להעריך את התיק של הלקוח שלו, לקבוע האם יש "קייס" והיתכנות משפטית ומעשית לתביעה ולקבלת פיצויים וכמו כן להעריך את סוג והיקף הפיצויים שהלקוח עשוי לקבל. כמובן שמעבר לכך תפקידו של עורך הדין המייצג את התובע הוא לבנות אסטרטגיה משפטית חזקה המיועדת להוכיח את קיומו של הנזק ואת הקשר לעוולה שבוצעה ע"י הנתבע ולמקסם את סיכויי ההצלחה וקבלת הפיצויים המרביים.

כמה תחומי אחריות מרכזיים של עורכי דין נזיקין כוללים את הדוגמאות הבאות:

 • לחקור את הנסיבות הקשורות לתקרית ולנזק שנגרם לתובע.
 • איסוף, ריכוז וניתוח ראיות רלוונטיות, מסמכים, עדויות, נתונים פיננסיים ואישיים, הפקת חוות דעת מקצועית מגורם מומחה רלוונטי וכיוצא באלו.
 • במקרים רלוונטיים ומתאימים, ניהול משא ומתן מול חברות ביטוח ו/או הצד הנתבע כדי להגיע לפשרת פיצויים הוגנת וללא הליך מלא בבית משפט.
 • ייצוג הלקוח התובע בבית המשפט והצגת כל הטיעונים, המסמכים, חוות הדעת וכיוצא באלו כדי להוכיח את נכונות התביעה ולקדם את קבלת מקסימום הפיצויים.

 

עלות שירותי עורך דין לענייני נזיקין

על פי רוב ומתוך מהות תביעת הנזיקין (. עו"ד נזיקין מקבל את שכרו כאחוז מוסכם מראש מסכום הפיצוי שיקבל התובע, בין בהליך של פשרה ובין בפסק דין.– או במילים אחרות, מודל תשלום על בסיס הצלחה. מתוך כך, העלויות הישירות היחידות שיש לתובע הן תשלום אגרות בית משפט על הגשת התביעה, אך מדובר על סכומים מינוריים יחסית, של כמה מאות שקלים בעלויות האגרות.

תיתכן גם עלות להפקת חוות דעת מקצועית מטעם מומחה לתחום הרלוונטי, אך לעיתים זאת משולמת בדיעבד מתוך סכום הפיצויים.

מתוך כך ובדיוק בגלל שמדובר על ייצוג משפטי במודל כלכלי המבוסס על תשלום לפי הצלחה, מבוצע תהליך מקצועי מדוקדק של בחינת סיכויי ההצלחה של התיק, כך עורך הדין המומחה לנזיקין גם מצמצם את הסיכון עבורו אך גם חוסך לתובע את עוגמת הנפש שבדחיית התביעה ואת הסיכון בכך שבית משפט יפסוק דווקא לתובע תשלום הוצאות משפטיות במקרה של תביעה שאינה חזקה מספיק משפטית.

ייצוג משפטי בתביעות נזיקין

כפי שנסביר ונדגים מיד, היקף המקרים והתחומים בהם תיתכן עוולה נזיקית אשר עשויה לגרום נזק לאדם, אשר עשוי לזכות את הנפגע בפיצוי כספי, הוא רחב ומגוון מאוד ויש כאמור חשיבות מכרעת בייצוג משפטי מעולה של עורך דין נזיקין מומחה בתחום.

באופן כללי ודי גורף, בדיני הנזיקין בישראל נקבעת אחריות לגורם המזיק/הפוגע כאשר:

 1. קיים נזק מוכח לתובע – ההוכחה היא דרך מסמכים רפואיים, מקצועיים ובעיקר חוות דעת מקצועית מטעם מומחה לתחום הספציפי.
 2. קיים קשר סיבתי בין העוולה שביצע הגורם הנתבע לבין הנזק המוכח שנגרם לצד התובע.

 

בהתקיים שני אלו וכאשר עורך הדין המייצג ניהל את התיק כהלכה ובית המשפט השתכנע ומסכים כי קיים בסיס לקבלת התביעה, עוברים למסלול המשפטי של קביעת שיעור והיקף הפיצויים המגיעים לתובע– לפי סוגי נזק ופיצוים שונים ורלוונטיים למקרה הפרטני.

זה אולי נשמע פשטני, אך האמינו לנו שבמציאות ממש לא כל מקרה של נזק מאפשר הוכחה משפטית ברורה וחזקה מספיק גם לקיומו של הנזק ובעיקר לסיבתיות בין עוולת הנזיקין שבוצעה ע"י הנתבע לבין קרות הנזק. לכן מעבר לנסיבות המקרה עצמן, לייצוג משפטי הולם ואיכותי של עו"ד נזיקין יש משמעות ישירה להצלחת התביעה וקבלת הפיצויים.

מקרים רלוונטיים לתביעות נזיקין

 • תביעות רשלנות רפואית.
 • תאונות דרכים.
 • תאונות עבודה.
 • תביעות נגד המוסד לביטוח לאומי, משרד הביטחון, רשויות מקומיות וכו'.
 • תביעות בגין רשלנות מקצועית שגרמה לנזקים לגוף ו/או לרכוש.
 • תאונות תלמידים וילדים.
 • תאונות בפעילות ספורטיבית או פעילות פנאי.

 

כל תביעת נזיקין היא עולם ומלואו של מורכבויות משפטיות ומקצועיות וכמובן של הביטוי הפיזי, הכלכלי והרגשי של הפגיעה שנגרמה. זהו נושא משפטי מורכב המחייב מקצועיות ודקדקנות חסרת פשרות, לכן אתם חייבים ייצוג משפטי מעולה של עורך דין נזיקין מנוסה, ותיק, אמפטי ועם רקורד מוכח של הצלחות בהשגת פיצויים לנפגעים!

לשיתוף לחצו:

על אף שאנו עושים מאמץ לפרסם תוכן עדכני ומדויק יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, יש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו עשוי להתעדכן ולהשתנות. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
Array

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם