רשלנות רפואית אורתופדיה ומחלות עצב

מחלות עצב הן קבוצה של מחלות גנטיות תורשתיות המופיעות בצורות קליניות שונות. המחלות נבדלות זו מזו במאפיינים הגנטיים שלהן, בשכיחותן, במהלך המחלה, בסיבוכים הרפואיים השכיחים ובתוחלת החיים של החולים.

המהלך של חלק מהמחלות איטי והן יכולות להיעצר ואילו המהלך של מחלות אחרות יכול להיות מהיר והתבטא בחולשת שרירים מתקדמת שעלולה להתפתח עד לשיתוק של שרירי הנשימה ומוות. ישנם מקרים שהטיפול הניתן אינו מתאים ויעילה לתביעה בתחום רשלנות רפואית.

מספר תפקודים שעלולים להיפגע עקב רשלנות רפואית אורתופדיה ומחלות עצב:

ירידה מתקדמת בתפקוד בחיי היום יום – קצב הירידה בתפקוד קשור לקצב ההתקדמות המחלה או הרס השרירים. אחד היעדים הטיפוליים במחלות אלה הוא לעכב ככל האפשר את השלב שבו הילד או המבוגר יאבדו את יכולת הניידות בהליכה ויזדקקו לכיסא גלגלים.

עיוותים (דה-פורמציות) וליקויי יציבה – הפגיעה החמורה בכוח שרירי הגב והבטן.

איבוד של טווחי תנועה אקטיביים ופאסיביים – הירידה בכוח השרירים ובתפקוד מכתיבים לחולה אורח חיים לא פעיל ובמקרים הקשים ניידות על כיסא גלגלים. חוסר הפעילות גורם לחוסר הפעלה מספקת של המפרקים ולחוסר מתיחה של השרירים והרקמות הרכות הסמוכות.

רשלנות רפואית בטיפול במחלות אורתופדיה ועצב זוהי תופעה קשה ממנה סובלת מערכת הבריאות בשנים האחרונות. למרות שהחולים סובלים מסימפטומים האמורים להדליק נורה אדומה בקרב הרופאים המטפלים, חוסר הרצף במעקב הרפואי גורם למקרים רבים ליפול בין הכיסאות – כתוצאה מכך מוזנחים המטופלים והמחלה פורצת בגופם. 

רשלנות רפואית אורתופדיה ומחלות עצב
Sending
User Rating 5 (1 vote)