לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה

נשים רבות פונות לניתוחים פלסטיים להגדלת החזה, הגדלת חזה אינה נמנית בין הניתוחים המסובכים יותר בעולם הרפואה. אולם, כבכל הליך רפואי, יכולים לקרות הסתבכויות הן באשמתו של הרופא והן לא באשמתו. ככל שהרופא התרשל ונגרם לאישה נזק כתוצאה מכך, ניתן לגבש כנגד הרופא עילת תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה.

 

 

כיצד נראה כי הרופא התרשל

בבוא בית המשפט לבחון רשלנות בכלל ורשלנות רפואית בפרט, הוא משווה את התנהגותו של הרופא אל סטנדרט בחינה. סטנדרט זה מכונה בהגה המשפטית כסטנדרט "האדם הסביר". מיהו האדם הסביר? האדם הסביר, באופן פשוט, הינו האדם הכי נורמטיבי שניתן לחשוב עליו, הוא למעשה סטנדרט הנורמליות – הוא איננו יודע רבות מדי וגם לא יודע מעט מדי, ניתן לומר שהוא ממוקם בדיוק ב"אמצע"; האדם הסביר יכול להיות השכן הנחמד ממול או אפילו דוד שלכם (לצורך השוואה).

יחד עם זאת, ברור כי הרופא המואשם ברשלנות רפואית לא יכול להיבדק בסטנדרט פשוט של "האדם הסביר" שכן איננו האדם הנורמטיבי הממוצע. לכן, יבחן הרופא הרשלן בפוטנציה בסטנדרט בדיקה מחמיר יותר – "הרופא הסביר" כלומר, נשווה את התנהגותו או אי התנהגותו של הרופא למקובל בפרקטיקה הרפואית הנוהגת. כלומר, כמו בסטנדרט "האדם הסביר" ככל שהרופא התנהג או לא התנהג כפי שהיה מצופה מרופא סביר להתנהג ניתן יהיה להתחיל לגבש כנגדו רשלנות רפואית בכלל ורשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה בפרט.

רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה
רשלנות רפואית בניתוח להגדלת חזה

רשלנות רפואית בניתוח הגדלת חזה – שלבי ההוכחה

ראשית, כפי שהוסבר לעיל, יש להראות כי הרופא אכן לא עומד בסטנדרט הסבירות, וכי עשה מעשה שלא היה מצופה מרופא סביר ומקצועי לעשות. או לחילופין – לא עשה מעשה שהיא מצופה מרופא סביר לעשות. שנית, יש להצביע על קשר סיבתי בין הרשלנות הרפואית, הסטייה של הרופא מסטנדרט הסבירות לבין הנזק שנגרם – ככל שנגרם כזה בכלל. במידה והתובעים יצליחו להוכיח קשר שכזה – כלומר, אילו הרופא לא היה מתרשל לא היה נגרם הנזק למטופל; ניתן יהיה לגבש כנגד הרופא עילת תביעה בגין רשלנות רפואית.

לדוגמא, אישה הגיעה לניתוח להגדלת חזה אצל רופא מומחה, לאחר הניתוח נגרמו זיהומים קשים בחזה האישה שהובילו לנזקים אסתטיים. ככל שיוכח כי הרופא לא נהג באופן סביר ומקצועי במהלך הניתוח באישה וכי משום כך נגרמו הזיהומים, ניתן יהיה לומר כי הרופא הינו בעל חבות; ברשלנות רפואית.

 

באילו שלבים של ניתוח הגדלת החזה יכולה להתרחש ההתרשלות הרפואית?

הרשלנות הרפואית יכולה להתקיים לפני התרחשות הניתוח – במידה והרופא לא ערך את הבדיקות המתאימות ושגה בדרך בה בחר לערוך את הטיפול. לקראת הניתוח תתבקש האישה להגיש לרופא המנתח בדיקות דם, צילום חזה, הדמיית שד ואף לעתים בדיקות א.ק.ג. ככל שהרופא לא התבסס על מידע רפואי חשוב אותו עליו להחזיק בנוגע למטופלת; או לא הכין ותכנן את הניתוח בהתאם למטופלת ונגרם נזק – ניתן יהיה לראותו כרשלן, ככל שיוכח כי אילו היה הרופא עורך הבדיקות באופן ראוי ומקצועי לא היה נגרם הנזק.

כמו כן, יכולה להתגבש עילת התביעה הברורה ביותר בגין רשלנות רפואית – קרי, רשלנות רפואית בביצוע הניתוח. כלומר, בעת ביצוע הניתוח עשה הרופא פעולות אשר אינן מקובלות בפרקטיקה הרפואית – אותן לא היה מבצע רופא סביר ומקצועי. לענייננו, ביצוע לקוי של הליך הניתוח להגדלת חזה עלול להוביל לפגמים אסתטיים באישה המנותחת, זיהומים באזור החזה ואף דליפות של שתלי הסיליקון.

בנוסף, יכולה להתקיים עילת תביעה כנגד הרופא בגין מקרים של היעדר הסכמה מדעת. כלומר, ככל שהרופא לא העביר לידי האישה את כלל ההשלכות והמידע שעליה לקבל בנוגע לניתוח, גם בהיעדר נזק – יכולה להתגבש לטובתה עילת תביעה כנגד הרופא.

 

אל מי ניתן לפנות לפני תביעה בגין רשלנות רפואית

מומלץ מאוד לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית. מומלץ אף יותר, לפנות לעורך דין המתמחה או שלפחות עסק בתביעות בתחום רשלנות רפואית אסתטית בכלל או רשלנות רפואית אסתטית בשתלי חזה בפרט. ככל שעורך הדין שתשכרו יהיה בעל ניסיון וידע רב יותר בתחום, כך הסיכוי שתביעתכם תצלח יגבר – במתאם ישר כך גם יגדלו פיצוי התביעה שלכם והיכולת שלכם להשתקם לאחר הניתוח הכושל והרשלני.

 

אז מה היה לנו פה

ניתוח להגדלת חזה, כמו הרבה ניתוחים אחרים, יכול להיכשל ולגרום נזקים. לעתים, נזקים אלו יכולים להיגרם בשל ניתוח או הכנה לניתוח שאינם מקצועיים. ככל שנעשה הניתוח באי מקצועיות ונגרמו נזקים עקב כך, יתכן והינכם זכאים לפיצוי כספי לאחר תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח הגדלת חזה כנגד הרופא. ככל שאתם חושבים שנעשה לכם או ליקיריכם עוול, אל תהססו לפנות לעורך דין המתמחה בתחום הרשלנות הרפואית.

על אף שאנו עושים מאמץ לפרסם תוכן עדכני ומדויק יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, יש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו עשוי להתעדכן ולהשתנות. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם

דילוג לתוכן