לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה

ניתוחי חזה נחשבים לניתוח האסתטי הנפוץ בישראל. נשים רבות ניגשות לניתוח מדי שנה, בהליך שנשמע פשוט ולא מסובך. אולם לעיתים גם בטיפולים פשוטים ישנם סיבוכים, וכאשר אלו נובעים מרשלנות רפואית של הרופא המטפל ניתן לקבל כסף רב ופיצוי בשל כך.

אז כיצד נתן לתבוע, ומהן העילות בגינן ניתן לקבל פיצוי? כל מה שרציתם לדעת על הנושא.

 

 

מהו ניתוח הקטנת חזה?

כמעט בכל פעם שאנחנו שומעים על ניתוחי חזה בקרב נשים הנטייה היא לחשוב שמדובר בניתוח למטרות אסתטיות.

אך האמת מורכבת יותר: ישנו ניתוח חזה אחד שנהוג לבצע לא רק מסיבות אסתטיות אלא גם מסיבות פסיכולוגיות ורפואיות. הכוונה היא לניתוח להקטנת החזה.

נשים רבות סובלות מחוסר הנוחות המלווה חזה גדול במיוחד. במקרים אלו ישנו עומס על הגב והכתפיים שעשוי להוביל לאי נוחות ולבעיות רפואיות נוספות. בנוסף לכך גם הרצון האסתטי 'להתאים' ולא למשוך תשומת לב מוביל נשים רבות בכיוון זה.

נשים בעלות חזה גדול נמצאות בקבוצת סיכון לחלות בסרטן  השד, ולכן ניתוח להקטנת החזה עשוי להקטין את הסיכון.

כאשר אנו מדברים על תביעה בגין רשלנות רפואית בניתוח להקטנת חזה, ישנם מספר שלבים בהליך הרפואי בהם יכולה ליפול הרשלנות שמספקת עילה לתביעה ופיצוי כספי. להלן נפרט כל אחד מהשלבים ומהסיכונים לרשלנות שקיימים בהם.

רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה
רשלנות רפואית בניתוח הקטנת חזה

רשלנות רפואית בשלב הבדיקות המקדימות לניתוח

בטרם הניתוח, מחובתו של המנתח הפלסטי לבצע מספר פגישות מקדימות בהם יבחן את המטופלת, יתאם עימה ציפיות, וידון עימה בגודל החזה הרצוי לאחר הניתוח.

בנוסף לכך בבדיקות נעשה אבחון של המטופלת, תוך זיהוי אלרגיה או רגישות לחומרים מסוימים שעשוי להיות בהם שימוש בהליך. כך מקובל גם לבצע בשלב זה בדיקת זיהומים בחזה או באיזור הפטמות ובדיקת גושים בשד.

דיאגנוזה שאיננה מדויקת עשויה לגרום נזק למטופלת ומהווה עילה לפיצוי בסופו של ההליך.

 

רשלנות רפואית בגין אי הסכמה מדעת

לפי חוק זכויות החולה 1996, מחובתם של הצוות הרפואי לידע את המטופל בכל המידע הרפואי שנחוץ בטרם תחילת ההליך.

מחובתו של הרופא להסביר למטופלת על כל שלבי הפרוצדורה, וכן לפרט על מכלול הסיבוכים, הסיכונים ותופעות הלוואי שעשויות להתרחש במהלך וכתוצאה מהניתוח.

מגמת הפסיקה בשנים האחרונות היא להרחיב את חובת הגילוי ולהציב רף גבוה של הסכמה מדעת בכל הנוגע לניתוחים שאינם דחופים.

כך למשל, מחובתו של הרופא להבהיר כי אחת מתוצאות הניתוח האפשריות הינה צלקות, ולהסביר למטופלת את מיקומן הצפוי וגודלן, וככל שלא עשה זאת – התרשל במלאכתו.

 

רשלנות רפואית בגין נזק רפואי לאחר הניתוח

כמו כל ניתוח רפואי, גם ניתוח להקטנת חזה כרוך בסיכונים וסיבוכים. לאחר הניתוח ייתכנו זיהומים, צלקות, נפיחות, דימומים ועוד.

במקרים חריגים, תיתכן אף פגיעה ביכולת ההנאה המינית בגין הניתוח, או פגיעה ביכולת ההנקה של המטופלת לאחר הניתוח.

 

הגשת תביעה לבית משפט בגין רשלנות רפואית

על מנת להגיש תביעה משפטית בגין רשלנות רפואית בניתוח להקטנת חזה, יש צורך בעורך דין טוב וממולח, בעל ניסיון רב בתחום. ניסיונו של עורך הדין המטפל בתיק מהווה גורם משמעותי שמשפיע על סיכויי הזכייה וגובה הפיצוי הצפוי, וחשוב לבחור את עו"ד בתשומת לב.

לאחר הגשת התביעה, יבחן בית המשפט את התיק הרפואי של התובעת, יישמע חוות דעת של מומחים בנושא ויעיין בתביעות עבר דומות.

על מנת לקבוע כי התקיימה עילה של עוולת רשלנות, יבחן בית המשפט את התנהלותו והתנהגותו של הרופא המטפל לפני, אחרי ובמהלך הניתוח, וכן את ההסבר שניתן למטופלת. מלבד זאת, יבחן בית המשפט את הנזק שנוצר למטופלת ואת התקיימותו של קשר סיבתי בין הניתוח והטיפול הלקוי לנזק שנוצר, וככל שזה מתקיים – יקבע בית המשפט סכום פיצוי עבור המטופלת.

 

מחפשים עורך דין לרשלנות רפואית?

עו"ד דוד פייל הינו עורך דין מנוסה בתחום הרשלנות הרפואית. משרדו של עו"ד דוד פייל מחזיק ברזומה מרשים של הצלחות בתחום הרשלנות הרפואית, ועושה כל שביכולתו לעזור לאזרח הקטן שנפגע מול רופאים מבוטחים, שעומדים מאחורי גופים בעלי כוח רב.

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו לפגישת ייעוץ ראשונית, ללא התחייבות, לבחינת התיק האישי שלכם ולהערכת סיכויי התביעה.

על אף שאנו עושים מאמץ לפרסם תוכן עדכני ומדויק יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, יש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו עשוי להתעדכן ולהשתנות. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם

דילוג לתוכן