לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

רשלנות רפואית בניתוח בכף היד

ניתוחים אורטופדיים ככלל, ובפרט ניתוחים אורטופדיים בכף היד, נחשבים להליך כירורגי נפוץ יחסית. עם זאת, לעתים עלולה להתרחש רשלנות רפואית, אשר עשויה להביא לפגיעה חמורה בבריאותו ובשלמות גופו של המטופל. כיצד נוכל לדעת כי התרחשה רשלנות רפואית?

 

 

תסמונת התעלה הקרפלית

במרבית המקרים, ניתוח בכף היד יתבצע בעקבות קיומה של תסמונת התעלה הקרפלית. התסמונת מופיעה בשכיחות מוגברת בקרב אנשים העוסקים בעבודת כפיים, או כאלה הנוהגים להקליד בתדירות גבוהה, כמו מתכנתים וקלדנים.

רשלנות רפואית בניתוח בכף היד
רשלנות רפואית בניתוח בכף היד

התעלה הקרפלית ממוקמת בשורש כף היד, ובה נמצאים גידים ועצבים רבים, כמו גם העצב המדיאני, אשר אחראי לתנועה ולתחושה בכף היד. כאשר התעלה מצרה את ממדיה, נגרם לחץ על העצב המדיאני, ומופיעה תסמונת התעלה הקרפלית.

 

רשלנות רפואית בניתוח בכף היד – בחינת המקרה

לא בכל מקרה של נזק שנגרם למטופל בעקבות הניתוח, תקום עילת הרשלנות הרפואית (כאן תוכלו לקרוא עוד על רשלנות רפואית בניתוח). ראשית, עלינו לבחון האם הרופא המנתח נהג על פי הסטנדרט המקובל בניתוחים מאותו הסוג, והאם התנהגותו תאמה להתנהגות המצופה מרופא סביר בנסיבות העניין. במידה והתשובה שלילית, ייתכן ותקום כנגד הרופא המנתח עילת תביעה בגין רשלנות הרפואית.

על אף שאנו עושים מאמץ לפרסם תוכן עדכני ומדויק יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, יש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו עשוי להתעדכן ולהשתנות. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם

דילוג לתוכן