לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

רשלנות רפואית – שיתוק עצב הפנים

שיתוק עצב הפנים נקרא פציאליס וישנם מספר גורמים למחלה. אחד הדומיננטיים הוא  ,CVAשבץ מוחי. גורם ידוע אחר הוא נזק מתאונה, ניתוח, נגיף ויראלי  גידול או כל פגיעה אחרת בעצב. גורם המחלה הוא משמעותי לשלב התביעה, כי יש גורמים/מוסדות שונים שניתן להגיש נגדם תביעה וזאת בהתאם לעילה.לעתים הנזק נובע ממקרה של רשלנות רפואית, למשל אם השיתוק נגרם כתוצאה מטיפול רפואי כדוגמת ניתוח.

רשלנות רפואית

טיפול רפואי שמסתיים בפגיעה של החולה ייחשב כרשלנות (על פי חוק). יש להוכיח שהרופא לא נקט באמצעי זהירות המוטלים עליו מתוקף תפקידו וחובתו כלפי המטופל, האם קיימת התרשלות בתפקידו והאם קיים קשר בין הטיפול לנזק. בית המשפט הוא זה שיכריע, בהסתמך על חוות דעת של מומחים, ובהתאם למקובל.

רשלנות רפואית - שיתוק עצב הפנים
רשלנות רפואית – שיתוק עצב הפנים

תביעת נכות בביטוח לאומי

נכות ביטוח לאומי תקבע לאחר שהופעת בפני הוועדה הרפואית וקיבלת אישור לאחוזי נכות לקבלת קצבה. לכן הדבר הראשון שיש לעשות הוא לפנות לסניף המוסד לביטוח לאומי ולהגיש את התביעה בטופס תביעה לקצבת נכות והצהרה למחלקת הביטוח והגבייה.

המוסד יטפל בתביעתך תוך 90 יום מן היום בו איבדת את כושרך להשתכר לפחות ב 50%.

את התביעה רשאי להגיש גם בן משפחה, אפוטרופוס ,עובד סוציאלי מטפל או על ידי אדם אחר המייצג אותך, כדוגמת עורך דין

חשוב שתדע שהגשת תביעה זו אינה שוללת הגשת תביעה במקביל לחברת ביטוח פרטית. לתביעה הנך נדרש לצרף מסמכים רפואיים, אישורים על עבודה ושכר וכל אסמכתא אחרת שיכולה לעזור לקביעת נכותך.

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם

    דילוג לתוכן