צלצלו עכשיו: 03-915-8400

חיפוש
רשלנות רפואית לוגו
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

מנורה ביטוח סיעודי : הגשת תביעת סיעוד מול חברת מנורה

פעמים רבות תחושת הביטחון והרוגע שמשתלטות עלינו, כאשר אנו יודעים שההורים שלנו מכוסים מבחינת ביטוח סיעודי, מקורה בטעות, באי-הכרה של הנושא לעומק ובהנחה שגויה. שכן, על אף שאתם או הוריכם משלמים מדי חודש ומבוטחים בחברת ביטוח פרטית, ברגע האמת חברות ביטוח רבות מוצאות את הדרכים לא לשלם. הנה כל מה שתצטרכו לדעת במידה ואתם חושבים להגיש תביעת ביטוח סיעודי מנורה.

 

מה היא תביעת ביטוח סיעודי?

תביעת ביטוח סיעודי בחברת מנורה, או בכל חברת ביטוח פרטית אחרת, עלולה להתגלות כמשימה מורכבת הרבה יותר משנדמה. לעיתים, מבוטחים רבים מגלים את זה בדרך הפחות נעימה, כאשר הם מקבלים להפתעתם דחייה לתביעתם כלאחר יד.

מבוטח אשר מגיע למצב סיעודי, זכאי לתשלומים ופיצויים מחברת הביטוח הפרטית, במידה והיה מבוטח באחת כזו. במדינת ישראל, אנשים רבים בוחרים לשלם מכיסם על מנת להיות מבוטחים בחברת ביטוח פרטית לכל רגע או מקרה שלא יבוא. לחילופין, קופות החולים אליהן כל אזרח משתייך, מבטחות את חבריהן בביטוח קולקטיבי.

.מנורה סיעודי

 

השלבים החשובים בהגשת תביעת סיעוד מנורה

כמו שניתן להבין, על מנת להגיש תביעת ביטוח סיעודי מנורה, ישנם מספר דברים חשובים עליהם יש להקפיד. ראשית, ההמלצה הגורפת היא לא להגיש את התביעה באופן עצמאי. הנתונים מצביעים על כך שהרוב המוחלט של תביעות הסיעוד שנדחות על ידי חברות הביטוח הוגשו באופן עצמאי.

המבוטח מן השורה שאינו בקיא בכל הסעיפים המשפטיים הקטנים, יתקשה מאוד להרכיב תיק תביעה איכותי שיענה על דרישות חברת הביטוח ואף ימנע מהן למצוא את הפרצות לדחיית התביעה. הפעולה הנכונה ביותר שתוכלו לעשות, היא להיעזר בשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה, בדיוק כמו שתוכלו למצוא במשרד עורכי הדין דוד פייל.

 

למה חברת הביטוח מבטחים דוחה תביעות סיעוד שהוגשו עצמאית?

לחברות הביטוח שיטות שונות למציאת 'הסיבה' לדחיית התביעה, הנה כמה מהפעולות שחברות הביטוח נוקטות בנושא:

 • בדיקת רופא – רופא מטעם חברת הביטוח עורך בדיקה רפואית למבוטח, וקובע שעל פי שיטתו הוא אינו סיעודי.
 • מעקב חוקר – חוקר מטעם חברת הביטוח עוקב אחרי המבוטח, ומתעד אותו כביכול עושה פעולה אשר מעידה שהוא יכול להתנהל בצורה עצמאית ואינו נמצא במצב סיעודי.
 • אי-גילוי – חברת הביטוח תטען לאחר הגשת התביעה, שלאחר חיפוש מעמיק בתיק הרפואי של המבוטח, התגלו אי-דיווחים מצד המבוטח או אי-דיוק מצידו, לגבי איזושהי בעיה רפואית זניחה כזו או אחרת.
 • סעיפים חריגים – לעיתים חברות הביטוח 'מבטחות' את עצמן מראש וכבר בתנאי הפוליסה, הם משאירות לעצמן פתחי מילוט בדמויות סעיפים שונים כמו למשל –'במידה ומקרה הביטוח קרה לך בגלל סיבה א', לא תהיה זכאי לכסף'.

חשוב מאוד להבין שבעזרת משרד עורכי דין דוד פייל, ניתן ואף חשוב ללכת עם חברות הביטוח לבית המשפט ואין כל צורך לפחד ממהלך שכזה. שכן הנתונים מעידים על כך שאותם סיבות בהן השתמשו חברות הביטוח לדחיית התביעה, לא מחזיקות מים בבית המשפט.

 

הטפסים הנדרשים בהגשת תביעת ביטוח מנורה סיעודי

בעת הגשת תביעת מנורה סיעודי, אלו הטפסים אותם תצטרכו:

 • טופס תביעת סיעוד מנורה (לגמלת סיעוד) (נמצא באתר החברה. כולל פרטים אישיים ושאלון הערכה תפקודי).
 • מסמכים רפואיים רלוונטיים, חשוב לצרף את כל המידע הרפואי הרלוונטי הניתן.
 • העתק חוות דעת של רופא מומחה רלוונטי. (במקרים של דמנציה או תשוש נפש).
 • טופס ויתור על סודיות רפואית.
 • צילום תעודת זהות כולל הספח.
 • צילום צ'ק מבוטל או אישור קיום חשבון בנק.
 • ייפוי כח נוטריוני במידה ומונה אפוטרופוס.

 

מנורה ביטוח סיעודי : הגשת תביעה סיעודית מול חברת מנורה רק בליווי משרד עורכי דין דוד פייל

זכרו, לא מומלץ להגיש תביעות סיעוד לבד. שכר הטרחה אשר תשלמו לעורך הדין, יהיה לבסוף נמוך בהרבה מהסכומים הכלכליים והנפשיים אשר תשלמו במידה ותביעתכם תידחה על הסף.

לשיתוף לחצו:

על אף שאנו עושים מאמץ לפרסם תוכן עדכני ומדויק יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, יש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו עשוי להתעדכן ולהשתנות. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם