צלצלו עכשיו: 03-915-8400

Search
משרד עו"ד פייל ושות
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

תביעת ביטוח סיעודי כללית : הגדלת הסיכויים להצלחה

ביטוח סיעודי הוא כיסוי ביטוחי חשוב המספק תמיכה כספית למבוטחים הזקוקים לסיוע בפעולות היומיום עקב מצב בריאותי ירוד. קופת חולים כללית מציעה פוליסות ביטוחים סיעודיים למבוטחיה מטעם חברת הביטוח "הראל", אחת מחברות הביטוח הגדולות בארץ כיום, המציעה שורה של כיסויים במקרה של אירוע סיעודי. אמנם, את תביעת ביטוח סיעודי כללית ניתן להגיש באופן עצמאי, אך בשל המורכבות בכך והצורך להגדיל את הסיכוי באישורה, כדאי להיעזר במומחים: משרד עורכי דין דוד פייל, המתמחה בתביעות ביטוח סיעודי.

 

תביעת ביטוח סיעודי בכללית

תביעת ביטוח סיעודי כללית מתחילה בהגשת בקשה על ידי המבוטח או בני משפחתו. התביעה כוללת מילוי טפסים רלוונטיים והצגת מסמכים תומכים, כמו חוות דעת רפואיות ומסמכים המעידים על מצבו התפקודי של המבוטח. עם קבלתם, בוחנות הקופה וחברת הביטוח התביעה ומקבלות החלטה בהתאם לתנאי הפוליסה ולמצבו של המבוטח. אם התביעה מאושרת, המבוטח זכאי לקבל גמלה חודשית לכיסוי הוצאות הטיפול הסיעודי.

 

 

מה קורה לאחר הגשת הבקשה

לאחר הגשת הבקשה, מבצעת חברת הביטוח הערכה של מצבו התפקודי של המבוטח על ידי אנשי מקצוע מטעמה. בהתבסס על הממצאים וחוות הדעת הרפואיות, החברה מחליטה אם לאשר או לדחות את תביעת ביטוח סיעודי כללית.

 

שלבי ההגשה והטיפול בתביעת סיעוד כללית באמצעות משרד עו"ד דוד פייל

ההגשה והטיפול בתביעת סיעוד כללית באמצעות משרד עו"ד דוד פייל כוללים את השלבים הבאים:

 1. התייעצות ראשונית – המבוטח או בני משפחתו פונים למשרד עו"ד דוד פייל לקבלת ייעוץ והדרכה בנוגע לתביעת הביטוח הסיעודי.
 2. איסוף מסמכים – עורכי הדין מסייעים באיסוף המסמכים הרפואיים הדרושים ובמילוי הטפסים הרלוונטיים.
 3. הגשת התביעה – המשרד מגיש את התביעה לחברת הראל בשם המבוטח, תוך הקפדה על עמידה בכל הדרישות והתנאים.
 4. מעקב ובקרה – עורכי הדין עוקבים אחר התקדמות הטיפול בתביעה ומייצגים את האינטרסים של המבוטח מול חברת הביטוח.
 5. ערעור על דחיית התביעה – במקרה של דחיית התביעה, משרד עו"ד דוד פייל מטפל בהגשת ערעור ופועל לשינוי ההחלטה.

 

 

הגשתי תביעת סיעוד באופן עצמאי. למה כללית דחתה אותה?

ישנן מספר סיבות אפשריות לדחיית תביעת סיעוד כאשר היא מוגשת באופן עצמאי:

 1. חוסר במסמכים תומכים – ייתכן שלא הוגשו מסמכים רפואיים מספקים או עדכניים המעידים על מצבו הסיעודי של המבוטח.
 2. אי עמידה בתנאי הפוליסה – תביעות עלולות להידחות אם הן אינן עומדות בקריטריונים המפורטים בפוליסת הביטוח הסיעודי, כמו תקופת המתנה או הגדרת מצב סיעודי.
 3. טעויות במילוי טפסים – טעויות או השמטות במילוי הטפסים עלולות להוביל לדחיית התביעה על ידי החברה.

לכן, חשוב להיעזר בגורמים מקצועיים ומנוסים, הבקיאים בנושא, כמו משרד עו"ד דוד פייל, על מנת להבטיח הגשה מדויקת ומקיפה של התביעה, ולהגדיל את הסיכויים לאישורה.

 

הטפסים הנדרשים

במקרה של ביטוח סיעודי כללית הגשת תביעה מצריכה, כאמור, שליחת מספר טפסים, הנחשבים לקריטיים לבחינה מעמיקה ויסודית:

 1. טופס תביעה כללית סיעודי – כאן יש למלא בעיקר פרטים אישיים, ביניהם פרטי איש קשר. בהמשך, יש לפרט בצורה מדויקת ומלאה את פרטי האירוע שבגינו מוגשת התביעה. ניתן ואף רצוי לצרף כאן מסמכים התומכים בתביעה, לרבות אישורים ממוסדות שונים, כמו המוסד לביטוח לאומי. במידה ובוצעה הערכת תלות על ידי הביטוי לאומי לקביעת הזכאות לגמלת סיעוד, יש לצרף אותה. כמו כן, יש לציין את שמות רופאי המשפחה וכל הרופאים שטיפלו בתובע, את בתי החולים והמרפאות שבהם הוא טופל. לבסוף, יש לציין את פרטי חשבון הבנק להעברת גמלת סיעוד, אם יוחלט שאכן זכאים לקבלה.
 2. טופס בקשת מידע רפואי וויתור על סודיות – יש למלא את הטופס הזה במדויק ובאופן מלא. יש לכתוב את פרטי המבוטח וכן לציין פרטים נוספים, כמו שם קופת החולים, סניף ועוד. במידה ומדובר במבוטח קטין/חסוי יש למלא את פרטי האפוטרופוס וכן חתימת עד מהימן שהינו רופא, אחות או עו"ד למשל.
 3. טופס הערכה תפקודית/קוגניטיבית/משולבת – במידה ואכן בוצעה הערכה כזו, יצורף טופס זה שאותו מילא הרופא המטופל בלבד.

 

 

ליווי בהגשת תביעה סיעודית לכללית

הגשת תביעת סיעוד לכללית יכולה להיות מורכבת ומאתגרת, במיוחד עבור מבוטחים ובני משפחותיהם הנמצאים במצב רגיש ומלחיץ. לכן, מומלץ להיעזר בשירותיו של משרד עורכי דין מנוסה ומקצועי, כגון משרד עו"ד דוד פייל. עורכי הדין המתמחים בתחום הביטוח הסיעודי ילוו את המבוטח לאורך כל תהליך התביעה, החל מההתייעצות הראשונית, דרך איסוף המסמכים והגשת הבקשה, ועד לקבלת הגמלה. הליווי המשפטי מבטיח טיפול יסודי ומדויק בתביעה, ומגדיל את הסיכויים לאישורה.

 

התייעצות עם המומחים – משרד עורכי דין דוד פייל הוא הכתובת הנכונה

כאשר מדובר בהגשת תביעת סיעוד מורכבת לכללית, התייעצות עם מומחים בתחום היא הכרחית. משרד עורכי דין דוד פייל מתמחה בליווי מבוטחים ובני משפחותיהם בתהליך תביעות הביטוח הסיעודי. הניסיון הרב והידע המקיף של עורכי הדין במשרד מבטיחים טיפול מקצועי, יעיל ואמפתי בכל שלבי התביעה. המשרד מציע ייעוץ מותאם אישית, הכוונה צמודה במילוי הטפסים ואיסוף המסמכים, וייצוג מלא מול הקופה וחברת הביטוח. בעזרת הליווי המשפטי של משרד עו"ד דוד פייל, ניתן להגדיל משמעותית את הסיכויים לאישור התביעה ולקבלת הזכויות המגיעות למבוטח.

זכרו – תביעת סיעוד כללית לא כדאי להגיש לבד. חסכו לעצמכם את הטרחה ואת כאב הראש, ובייחוד בתקופה מאתגרת ולא פשוטה כזו, והיעזרו בנו. נשמח לעמוד לרשותכם.

לשיתוף לחצו:

על אף שאנו עושים מאמץ לפרסם תוכן עדכני ומדויק יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, יש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו עשוי להתעדכן ולהשתנות. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם