תמונת פרופיל עורך דין דוד פייל

פנייתך התקבלה בהצלחה!

משרד עורך דין רשלנות רפואית דוד פייל יצור איתך קשר בהקדם האפשרי. תודה על פנייתך!
בינתיים אנו מזמינים אותך להמשיך לקרוא באתר בנושאים הבאים למטה זה יעזור להמשך השיחה.

רשלנות רפואית לוגו

עשוי לעניין אתכם גם...

תביעת סיעוד רטרואקטיבית

קשישים רבים בישראל הופכים עם השנים לסיעודיים ומספר החולים הסיעודיים במגמת עלייה עקב העלייה בתוחלת החיים והתקדמות הרפואה מאריכת החיים. תביעת סיעוד ניתן להגיש הן לביטוח לאומי והן לחברות הביטוח הפרטיות במידה והמבוטח מחזיק ברשותו פוליסה רלוונטית. הזכאות הן בפוליסות הפרטיות והן מביטוח לאומי הינה בהתאם למצבו התפקודי של התובע. על תביעת סיעוד רטרואקטיבית במאמר שלפניכם.

קרא עוד »
תביעת ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות הוא כיסוי הנרכש מחברות הביטוח באופן פרטי והוא מצוי בתווך שבין ביטוחי בריאות לבין ביטוחי חיים מבחינת מטרות וכיסויים. ביטוח תאונות אישיות יכול להירכש לבדו או כהרחבה לפוליסות אחרות. בפוליסות מסוג זה נקבע סכום פיצוי מוגדר לכל אירוע מזכה. בעת אירוע מזכה יש להגיש תביעת ביטוח תאונות אישיות לחברה ובמקרה של דחייה לא מוצדקת לבית המשפט.

קרא עוד »
תביעה נגד חברת ביטוח

בנושא של תביעות ביטוח חשוב להבחין בין הגשת תביעה לחברה על מנת להפעיל את הפוליסה לבין תביעה של חברת הביטוח בבית המשפט. תביעה נגד חברת ביטוח יכולה להיות מוגשת לבית המשפט לאחר שזו דחתה את תביעתו של המבוטח או נגד חברה אשר מספקת כיסוי לגוף אותו התובע רוצה לתבוע בתביעה נזיקית. במאמר נרחיב לגבי הסוגים השונים של התביעות.

קרא עוד »
תאונה עצמית – כל מה שחשוב לדעת

תאונה עצמית: אלפי ישראלים עוברים תאונות דרכים בישראל מידי שנה ולא מכירים את הזכויות המוקנות להן בחוק. גם כאשר אתם נפגעים בתאונת דרכים שהייתה באשמתכם המלאה זכותכם לקבל פיצוי. העיקרון הבסיסי של חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים קובע כי כל אדם שנפגע בתאונת דרכים ללא חשיבות לשאלה מי אשם בגרימתה, זכאי לקבל פיצוי בשל נזקי גוף שנגרמו לו.

קרא עוד »
חוק סיעוד זכאות

חוק הסיעוד נחקק לפני למעלה מ-30 שנה במטרה להבטיח כי ההוצאה הציבורית של משלמי המיסים עבור קשישים סיעודיים אכן תגיע לאלו שזקוקים לה. חוק סיעוד זכאות למעשה הסדיר את הפרמטרים לקבלת גמלת סיעוד בצורה של שעות טיפול בבית הקשיש. החוק מאפשר לקשישים אשר מעוניינים להמשיך לגור בביתם לעשות זאת תוך קבלת העזרה הנחוצה להם לשם המשך תפקודם השוטף.

קרא עוד »
גמלת סיעוד

הזכאות ל- גמלת סיעוד, נקבעת על ידי המוסד לביטוח לאומי. על מנת למצות את מרב הזכאות לגמלה, כדאי מאוד להיעזר בעו"ד העוסק בתחום תביעות ביטוח לאומי, בקיא בפרטי תביעת סיעוד מול חברות הביטוח או תביעה לגמלת סיעוד מול הביטוח הלאומי.

קרא עוד »
למה זכאי מטופל שחווה רשלנות מצד גורם רפואי?

בהתאם לחוק זכויות החולה, לכל אדם ישנה זכות בלעדית ומלאה על גופו וחלה חובת זהירות כלפיו מצד כל מי שלוקח חלק במתן שירותי רפואה בכל המסגרות הן הציבוריות והן הפרטיות. מטופל שחווה רשלנות רפואית זכאי להמשיך לקבל שירותי רפואה מצד הגורם הרשלני ללא תלות בניהול הליכים כנגד הגורם הרשלן, הן מול האחראים מבחינה מנהלתית והן במסגרת תביעת נזיקין.

קרא עוד »
תביעת ביטוח גן ילדים

במערכת היחסים שבין גן ילדים לילדי הגן והוריהם מתקיימת חובת זהירות מושגית. על קטינים בגן ילדים חלה חובת השגחה הן מפני פגיעתו של הקטין באחרים והן מפני פגיעתו של הקטין מגורם חיצוני. חובת ההשגחה על פעוטות הינה גבוהה במיוחד מפני שהם חסרי ניסיון ואינם מסוגלים לצפות לתוצאות מעשיהם. על תביעות עקב רשלנות ועל תביעת ביטוח גן ילדים בהרחבה במאמר זה.

קרא עוד »
רשלנות רפואית קרע דרגה 3

קרע בדרגה 3 בחיץ הנקבים בלידה נחשב לקרע חמור ובכל מקרה של אירוע מעין זה יש מקום לבחון אם קיימת עילה לתביעת רשלנות רפואית. קרעים עמוקים בדרגה זו מערבים את שרירי סוגר פי הטבעת ועלולים להתבטא באי שליטה על מתן צואה ובכאבים ממושכים כמו גם בכאבים בעת קיום יחסי מין ועוד. על רשלנות רפואית קרע דרגה 3 במאמר שלפניכם.

קרא עוד »
תביעות ביטוח לאומי קורונה

כשאר מדובר על תביעות ביטוח לאומי קורונה חשוב להבחין בין סוגי התביעות שניתן להגיש. חולי קורונה שחלו ונעדרו מעבודתם עקב הידבקות בקורונה זכאים לתשלום דמי מחלה בהתאם לימי המחלה הצבורים. ניתן להגיש תביעות לביטוח לאומי גם כאשר ההידבקות בקורונה התרחשה במקום העבודה והדבר מוגדר בתור תאונת עבודה. סוג תביעה נוסף הוא לקצבת נכות ללונג קוביד בפגיעה מתמשכת לאחר ההחלמה.

קרא עוד »
כל מה שצריך להבין לגבי אובדן כושר ירידה בהיקף משרה

לאחר אובדן כושר ירידה בהיקף משרה ניתן לקבל פיצוי כספי מהביטוח, מהפנסיה ומהביטוח הלאומי בהתאם לתנאים מסוימים ולפי רמת הירידה כפי שנפרט בהמשך. אובדן הכושר עשוי להיות זמני או קבוע ולהיות קשור לעבודה הספציפית בו העובד עבד או לכל סוג של עבודה. אובדן כושר עבודה מלא או חלקי הוא גם עילה לפיצויים לאחר תאונות עבודה, תאונות דרכים ובתביעות רשלנות רפואית.

קרא עוד »