צלצלו עכשיו: 03-915-8400

חיפוש
רשלנות רפואית לוגו
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

הגשת תביעה לגמלת ילד נכה

להאזנה:

 

מהן הזכויות של ילד נכה?

ילדים מגיעים לעולם מבלי שמצורף אליהם "מדריך הוראות הפעלה". לפעמים אנו חושבים שהיה נחמד לקבל אחד כזה. שיהיה ידידותי למשתמש. בוודאי במקרה של הצטרפותו של ילד עם צרכים מיוחדים למשפחה.

התמודדות ההורים היא מורכבת כיוון שמעבר להתמודדות עם צרכי הגידול האוניברסליים של כל ילד, מתמודדת המשפחה עם טיפולים רפואיים ופארארפואיים שלעתים מקשים מאוד על התקציב הכלכלי, התרוצצויות בין רופאים ומטפלים והתמודדות עם בירוקרטיה ורשויות שיכולה לעתים להיות מאד מתסכלת ומרפה ידיים.

המציאות פוגשת את חלקנו שרויים באבל באשמה, בהלקאה עצמית ובתחושת קורבן. תחושות אלו מקשות עלינו לפעול מתוך אחריות אישית ומיקוד במטרה המשותפת של טובת הילד והתא המשפחתי.

על פי נתוני הלמ"ס וביטוח לאומי בישראל (נכון לשנת 2007) קיימים בישראל כ- 180,000 ילדים נכים וכ- 700,000 בוגרים נכים.

סביב שיקום נכים, עזרים לנכים וטיפולים שונים קיימת תעשייה שלמה של אנשי מקצועות רפואיים פארארפואיים ורפואה משלימה. תחום החוקים, הזכויות וההטבות הוא אחד החשובים והמרכזיים עבור משפחות של ילדים עם צרכים מיוחדים. בתחום זה ניתן למצוא זכויות והטבות המתורגמות בחלקן גם להטבות כספיות שמטרתן הקלה בעול הכלכלי שנופל על המשפחה המגדלת ילד בעל צרכים מיוחדים.

האוכלוסיה לא תמיד מכירה או ממשת את זכויותיה אלו וגם נותני השירותים לא תמיד מכירים את קיומם, כך שבמקרים רבים אין הקפדה על אכיפת החוק ועל מימוש הזכויות וההטבות הקשורות בהם. בנוסף חלק נרחב מהמקרים נובעים מרשלנות רפואית בזמן ההריון והלידה.

 

אנו מאמינים כי מחובתנו לעזור לכל ילד, הורה או אדם בעל צרכים מיוחדים לממש את זכויותיו המגיעות לו על פי חוק. לשם כך הקמנו צוות של טובי המומחים בתחומי הרפואה, הביטוח, המשפטים והכספים.

הגשת תביעה לגמלת ילד נכה
הגשת תביעה לגמלת ילד נכה

החברה מעמידה את שירותיה לטובת המשפחות בתחומים הבאים:

  • הכנה לוועדות רפואיות וועדות ניידות של הביטוח הלאומי – רובנו מגיעים לוועדות הרפואיות לבדינו מבלי שקיבלנו הדרכה כלשהי לגבי המסמכים שעלינו להגיש ולגבי אופן ההתבטאות בפני הוועדה. ייצוג נכון בוועדה הרפואית יכול לעשות את ההבדל בין קבלת גמלה, קצבה או הטבות שונות ובין יציאה מן הוועדה במפח נפש. אנו נעבור על החומר הרפואי שבידך, נבחן מהם המסמכים החשובים והרלבנטיים ונעזור לך להגיש את החומר בכתב ובעל פה לוועדה.
  • ערעור על תוצאות ועדות רפואיות – לעתים ניתן לזכות בערעור על ועדה רפואית אולם יש צורך להביא תוכן חדש שלא היה מצוי בידי הועדה במועד התכנסותה. גם במקרה זה אנו נעבור על החומר הרפואי שבידך, נבחן מהם המסמכים החשובים והרלבנטיים לוועדה ונעזור לך להגיש את החומר הרלבנטי בכתב ובעל פה.
  • ייצוג בתביעות רשלנות רפואית – שנגרמה גם בזמן הלידה וגם בזמן ההתפתחות והגדילה.
  • ייצוג מול קופות החולים ומיצוי זכויות הקשורות לחוק ביטוח בריאות ממלכתי בתחום הבריאות בכלל ובתחום התפתחות הילד בפרט.
  • ייצוג מול חברות הביטוח בתביעות הקשורות לביטוחים פרטיים.
  • ייצוג מול רשויות המס ומיצוי זכויות בהקשר של הטבות שונות כגון – נקודות זיכוי והחזרי כספים רטרואקטיבים.

אנו מציעים פגישה ראשונית ללא מחויבות או תשלום.

לשיתוף לחצו:

על אף שאנו עושים מאמץ לפרסם תוכן עדכני ומדויק יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, יש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו עשוי להתעדכן ולהשתנות. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם