צלצלו עכשיו: 03-915-8400

חיפוש
משרד עו"ד פייל ושות
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

להאזנה:

 

ניתוח גב תחתון הוא הליך רפואי נפוץ המבוצע לטיפול במצבים הגורמים לכאבים כרוניים או אי נוחות בגב התחתון. עם זאת, כמו כל הליך כירורגי, ניתוח גב תחתון יכול להיות מורכב וטומן בחובו סיכונים. רשלנות רפואית במהלך ניתוחי גב תחתון עלולה לגרום לנזק משמעותי למטופלים. לכן במאמר זה נדון ברשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון והשלכותיה האפשריות.

 

מהי רשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון?

רשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון מתרחשת כאשר מנתח או איש מקצוע רפואי לא מצליחים לספק סטנדרט טיפול נאות במהלך ההליך הכירורגי המבוצע בגב התחתון. זה יכול להתבטא באבחון שגוי לליקוי הרפואי המצריך ניתוח, הפנייה לניתוח גב תחתון שלא לצורך, טעויות במהלך הניתוח, כגון שימוש בטכניקה כירורגית שגויה, טיפול לא הולם לאחר הניתוח, כגון אי מעקב אחר המטופל למניעת סיבוכים או מתן טיפול תרופתי לא מתאים ועוד כיוצא באלו.

ניתוח גב תחתון
ניתוח גב תחתון

 

במה רשלנות רפואית ניתוח גב תחתון עשויה להתבטא?

רשלנות רפואית בניתוח גב תחתון יכולה להתבטא במגוון דרכים: החל מרשלנות באבחון עצם נחיצותו של ניתוח גב תחתון, אי אבחון של הצורך בניתוח גב תחתון במועד הנכון, דרך רשלנות רפואית באי קבלת הסכמה מדעת של המטופל לביצוע הניתוח המוצע, מחדלים רפואיים בהליך ההכנה לניתוח, ועד רשלנות בביצוע ההליך הניתוחי עצמו, או רשלנות בטיפול במנותח אחרי הניתוח וביצוע מעקב רפואי כנדרש למניעת תופעות לוואי חמורות וסיבוכים בלתי רצויים.

 

10 דוגמאות נפוצות לרשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון

בין הדוגמאות השכיחות לרשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון ישנם:

 1. אי אבחון פריצת דיסק או היצרות בעמוד השדרה בזמן.
 2. אי הפנייה של מטופל הזקוק לניתוח גב תחתון, לביצוע ההליך הניתוחי במועד או בכלל.
 3. אי קבלת הסכמה מדעת מהמטופל לביצוע ניתוח בגב התחתון.
 4. הכנה לא תקינה של המטופל לניתוח.
 5. שגיאות כירורגיות שגורמות לנזקים למנותח, כגון נזק עצבי או נזק לחוט השדרה.
 6. אי ניטור הולם של מצב המטופל במהלך הניתוח או לאחריו.
 7. מתן חומרי הרדמה במינונים לא תקינים או מסוג שאינו מתאים למטופל.
 8. מתן תרופות לא מתאימות לאחר ההליך.
 9. אי מעקב נאות אחר מצב המנותח בזמן ההתאוששות מהניתוח במחלקה בבית החולים.
 10. אי מעקב נאות אחרי המטופל בתקופת ההתאוששות מהניתוח, לאחר ששוחרר לביתו.

 

במאמר מוסגר יצויין כי לכל טעות או מחדל רפואי המתרחשים בהקשר לפרוצדורה ניתוחית בגב התחתון, פוטנציאל לגרום למנותח לפגיעה מרחיקת לכת, אשר תעלה לו במקרים רבים לא רק בבריאותו, אלא גם ביכולת התפקוד התקינה שלו, באובדן הכנסות ובהוצאות רפואיות רבות.

מסיבות אלו, אף שאת הנעשה אין להשיב, בהחלט יש מקום להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואית לגבי המקרה כדי לבחון את ההיתכנות להשגת פיצוי כספי ראוי שיקל על חיי הנפגע ובני משפחתו במובנים רבים.

 

מהן ההשלכות של רשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון?

רשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון עלולה לגרום לנזק משמעותי למטופלים.

עם ההשלכות האפשריות נמנים:

 • כאב כרוני או מוגבלות
 • אובדן ניידות
 • פגיעה בתפקוד
 • נזק עצבי
 • שיתוק
 • סיכון מוגבר לניתוחים עתידיים
 • טראומה רגשית
 • פגיעה כלכלית

 

בקצרה, לרשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון עלולות להיות השלכות קשות על המטופלים, לרבות כאבים כרוניים, נכות ואובדן ניידות. לכן אם מטופל חושד בכך שניזוק מרשלנות רפואית בניתוח גב תחתון, עליו לפנות לייעוץ משפטי וטיפול רפואי בהקדם האפשרי.

 

רשלנות רפואית בהכנה לניתוח גב תחתון

רשלנות רפואית לקראת ניתוח גב תחתון עלולה להתרחש אם איש מקצוע מתחום הרפואה אינו פועל כנדרש ממנו על מנת להכין כהלכה מטופל מסוים לניתוח שהוא מתעתד לעבור. הכנה לניתוח גב תחתון כוללת בדרך כלל סדרה של צעדים שיש לנקוט כדי להבטיח שהמטופל במצב בריאותי איתן מספיק, שמאפשר לו לעבור את ההליך הניתוחי בבטחה וביעילות.

אם הגורמים הרפואיים שהמנותח בא עמם במגע אינם נוקטים בכלל הצעדים הדרושים להכנתו לפרודצודרה הכירורגית, או מספקים טיפול רפואי לא תקין במסגרת תהליך ההכנה, הדבר עלול לגרום לנזק משמעותי למטופל בזמן הניתוח ו/או לאחריו.

 

מה יכולים מטופלים לעשות כדי למנוע רשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון?

בראשית הדברים חשוב לומר כי האחריות למניעת מחדלים רפואיים, אינה מונחת על כתפי המטופל, אלא על הצוות הרפואי בו הוא שם את מבטחו כדי שיספק סעד למכאוביו. יחד עם זאת, ישנם צעדים מסוימים בהם מטופלים יכולים לנקוט, לשם הקטנת הפוטנציאל לרשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון.

בראש ובראשונה, בניתוח גב יותר מבכל הליך רפואי אחר, חיוני ביותר להקפיד על בחירת מנתח מוסמך ומנוסה. על המטופלים לחקור את הכישורים, הניסיון והרקורד של המנתח שלהם, ולשאול על שיעורי ההצלחה של המנתח בפרוצדורות דומות. חשוב גם לשאול מראש את המנתח לגבי הסיכונים והסיכויי ההצלחה של הניתוח, ולוודא שמבינים את ההליך במלואו לפני שהם מסכימים לעבור אותו.

לאחר הניתוח, מטופלים יכולים לנקוט בצעדים כדי להבטיח את בטיחותם, כגון מעקב אחר ההתאוששות, דיווח על כל תסמין חריג והקפדה על יישום ההנחיות שניתנו להם לאחר הניתוח בקפידה. בכל מקרה, יש לדווח לצוות הרפואי על כל חשש או שאלה שיש למטופל לקראת הניתוח ולאחריו.

 

מה ניתן לעשות אם מתעורר חשד לרשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון?

אם מטופל חושד שניזוק מרשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון, עליו לפנות לייעוץ משפטי וטיפול רפואי בהקדם האפשרי. מקרי רשלנות רפואית בניתוח גב תחתון, נוטים להיות מורכבים ודורשים מומחיות של עורך דין נזיקין בעל ניסיון בתיקים דומים.

 

רשלנות רפואית בניתוח גב תחתון – סיכום

אם אתם חשים כי נפלתם קורבן לרשלנות רפואית בניתוח גב תחתון, חשוב לפנות לייעוץ משפטי וטיפול רפואי בהקדם האפשרי. מאחורי משרד עו"ד דוד פייל יותר מ- 20 שנות עשייה והישגים משפטיים משמעותיים בייצוג נפגעי רשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון.

לאורך שנות פעילותו של המשרד, עו"ד דוד פייל סייע למיוצגיו בהגשת תביעות פיצויים רבות בגין נזקים שמקורם במחדלים רפואיים ממגוון סוגים, ובהשגת פיצוי כספי בסכומים של מאות מיליוני שקלים. צוות המשרד ישמח לבחון גם את פרטי המקרה שלכם ולהעריך למענכם את הכדאיות בהגשת תביעת נזיקין כנגד הגורמים הרפואיים הרלוונטיים.

שוקלים להגיש תביעת נזיקין בגין רשלנות בניתוח גב תחתון אך לא בטוחים לגבי סיכויי ההצלחה בתביעה? היועצים הרפואיים המומחים שאנו עובדים עמם, ועורכי הדין במשרד ישמחו לעמוד לשרותכם בכל עת. אנו מזמינים אתכם לקבוע כעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות מצידכם, על מנת לבחון את ההיתכנות להצלחת התביעה שלכם והיקף הפיצוי שאתם עשויים לקבל במסגרתה.

לקביעת ייעוץ ראשוני מול עם עורך דין דוד פייל לגבי התמודדות עם רשלנות רפואית בניתוח גב תחתון – פנו למשרדנו בהקדם בטלפון: 03-915-8463.

רשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון מתרחשת כשמנתח או בעל מקצוע רפואי לא מצליחים לספק טיפול בסטנדרט הנדרש במהלך ההליך הכירורגי לטיפול בבעיית גב תחתון. הדבר יכול להתרחש כאבחון שגוי של אופי הבעיה שהמטופל סובל ממנה, הפנייה לניתוח גב תחתון כשקיימת חלופה רלוונטית יותר, הפנייה לניתוח גב שאינו מתאים למטופל, כטעות בזמן הניתוח, כשימוש בטכניקה כירורגית שגויה, כמתן טיפול לא הולם לאחר הניתוח, כאי מעקב אחר המטופל למניעת סיבוכים, במתן טיפול תרופתי לא מתאים אחרי הניתוח ועוד.

עם המקרים הנפוצים של רשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון, ניתן למנות אי אבחון של פריצת דיסק או היצרות בעמוד השדרה בזמן, שגיאות ניתוחיות שיוצרות נזק עצבי או נזק לחוט השדרה, מעקב לא הולם אחרי מדדי המנותח במהלך הניתוח או לאחריו, טעויות במרשם תרופות או מתן טיפול תרופתי לא מתאים, אי השגת הסכמה מדעת מהמטופל וכיוצא באלו.

רשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון עלולה לגרום לנזק משמעותי למטופלים, לרבות כאבים כרוניים או נכות, אובדן ניידות או תפקוד, נזק עצבי או שיתוק, זיהום, סיכון מוגבר לניתוחים עתידיים, טראומה רגשית ופגיעה כלכלית.

מרשלנות רפואית בניתוח גב תחתון, למרבה הצער לא ניתן להימנע באופן מוחלט. יחד עם זאת, מטופלים יכולים לנקוט בצעדים להפחתת סיכויי הפגיעה מרשלנות רפואית בניתוחי גב תחתון באמצעות תחקיר מקדים וחיפוש מידע על הכישורים והרקורד של המנתח שלהם, תשאול המנתח לגבי הסיכונים והיתרונות של ההליך המוצע, וחתירה להבנה מלאה של הניתוח לפני שהם מסכימים לעבור אותו. על המטופלים לעקוב אחר ההכנה להליך והתחושות שלהם לאחריו, לדווח על תסמינים חריגים ולעקוב בקפידה אחר ההוראות לאחר הניתוח. 

לשיתוף לחצו:

על אף שאנו עושים מאמץ לפרסם תוכן עדכני ומדויק יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, יש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו עשוי להתעדכן ולהשתנות. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם