טיפול רפואי טוב הוא חלק מהצרכים אותם חייב הצבא לספק למשרתים בו, על-כן, הכללים והחוקים החלים על רופאים ב”אזרחות” בכל הנוגע לסוגייה של רשלנות רפואית חלים גם על טיפול רפואי אותו מקבל החייל מכל רופא בשירותו הצבאי.

למרות היותו מבוטח בביטוח רפואי בקופת חולים – חייל יכול להגיש תביעה על רשלנות רפואית גם לאחר שהשתחרר, על מקרה שמקורו בתקופת שרותו הצבאי.

רשלנות רפואית בצבא יכולה להיגרם במקרים רבים כגון: אי אבחון מחלה בזמן, אי הפניה אל רופא מומחה, טיפול רפואי לא מתאים, מתן תרופה לא נכונה, רשלנות בטיפול רפואי, אי מעקב רפואי, או פגיעה לפי חוק זכויות החולה.

בכדי לזכות בתביעה של רשלנות רפואית בצבא יש צורך בחוות דעת של רופא מומחה שתוכיח שאכן נגרמה רשלנות רפואית בצבא. ושיש קשר ישיר בין הטיפול ו/או האבחון לבין הנזק אשר נגרם לתובע.

רשלנות רפואית בצבא – החוקים

החוק מגדיר רשלנות רפואית בצבא רק במידה והנזק נגרם תוך כדי שירות או כתוצאה משירות צבאי. אחוזי הנכות נקבעים אך ורק על ידי ועדה רפואית וזאת לאחר שהתובע מלא את הטפסים והעביר את כל החומר הרפואי ופרטי הארוע הנתמכים בעדויות המפקדים והעדים לארוע.

קיימת רשימה מפורטת של מקרים ומחלות שלהן תקופת התיישנות של שלוש שנים ומעלה שבהן הפגע יכול להגיש תביעה. וזאת כמובן בתנאי שהתביעה נתמכת במסמכים הרפואיים והעדויות הדרושות.

גם במקרים של ועדה רפואית צבאית או טיפול מרפאת שיניים צבאית מתרחשת לעתים רשלנות רפואית.

אם יש חשש שאירעה רשלנות רפואית בצבא, יש לפנות לעורכי דין מוכרים בתחום הבקיאים בפסקי דין, בעלי ניסיון עם תביעות משרד הבטחון ועבודה מול קצין תגמולים.

רשלנות רפואית בצבא
Sending
User Rating 5 (1 vote)