צלצלו עכשיו :

תפריט
תפריט

תביעת נזיקין

תביעת נזיקין, נזקי גוף

תביעת נזיקין כוללת תביעות שבבסיסן קיים רכיב הנזק. כלומר, על מנת להגיש תביעת נזיקין במטרה לקבל פיצוי בגין נזקי גוף שהתרחשו, צריך להוכיח קיומו של נזק אחרת אין מדובר בתביעת נזיקין.

כידוע, נזקים עשויים להיגרם כתוצאה מהתנהגות שונה מצד אנשים או גופים שונים.

תהליך התביעה, הזכויות המגיעות והדרישה לקבלן מהווים תהליך לא פשוט ולעתים קשה ומסורבל, על כן מומלץ להיוועץ בעורך דין אשר יודע ומכיר את התהליכים והחוקים וזאת על מנת שיפעל לטובת התביעה והשגת מקסימום הפיצויים המגיעים.

תביעות נזיקין – מה החוק קובע?

החוק קבע מהן העוולות אשר בעטיין נגרם נזק ובהם חייב האדם המזיק, לתת פיצוי כספי בגין הנזק שגרם לניזוק. פקודת הנזיקין מאגדת בתוכה מספר עוולות (נזקים) כגון: תקיפה, הסגת גבול, מטרדים ועוד. בפקודת הנזיקין קבועה עוולת הרשלנות אשר קובעת נסיבות כלליות שעל פיהן יוכל הניזוק לבסס תביעה נזיקין בגין נזקים שנגרמו לו. חלקן של התביעות מבוססות על חוקים ספציפיים חיצוניים לפקודת הנזיקין.

ברובם של המקרים מדובר בתביעות מסוג: תאונות דרכים, תאונות עבודה, תאונות תלמידים, רשלנות רפואית, תאונות במסגרת שירות צבאי, ואירועים שונים אחרים אשר הסתיימו בנזקי גוף ו/או נפש.

כתב תביעה נזיקין – מה לעשות במקרה של פגיעה וגרימת נזקי גוף?

  • ליצור קשר עם עורך הדין סמוך מאד ליום האירוע אשר בגינו נגרם הנזק הגוף. כאשר הנזק נגרם כתוצאה מתאונת דרכים, יש לגשת לבדיקה ע"י רופא ולדווח במידה ויש כאבים ומגבלות מהם סובל הנפגע, כתוצאה מהתאונה וזאת קרוב ככל האפשר למועד הופעת הכאבים או המגבלות. כמו כן יש להגיע לעורך הדין עם תיעוד רפואי מלא מיום תאונת הדרכים עד מועד הפגישה, תעודת ביטוח חובה, רשיון נהיגה, ואישור משטרה הכולל את פרטי המעורבים בתאונת דרכים.
  • כאשר מדובר בנזק גוף אשר נגרם כתוצאה מהחלקה/נפילה, תאונת עבודה או רשלנות רפואית, חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי ע"י עורך דין מומחה, בסמוך לאחר האירוע אשר גרם לנזק הגוף.
  • ההדרכה תתמקד בעיקר באיסוף ראיות לצורך הגשת תביעה.

נזיקין וביטוח – היזהרו!

במקרה של תאונת דרכים, נוהגות חברות הביטוח להציע לנפגע סכומי כסף טרם פנו לייעוץ משפטי, במקרים מסוג זה יתכן והסכום שמוצע יהיה קטן מהסכום שמגיע להן ואותו יוכלו לקבל בעזרת ייעוץ משפטי.

Array

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם