צלצלו עכשיו :

תפריט
תפריט

טעויות במתן תרופות

טעויות במתן תרופות הינה סוג של רשלנות רפואית. לעיתים מינון שגוי או חוסר תשומת לב של הרופא לרגישויות החולה ומחלות אחרות שלו עלול להוביל לטעות קריטית בעלת משקל רב בהרעת מצבו הרפואי. אם אתה חש שמצבך הרפואי התדרדר עקב טעות במתן תרופה או מינון שגוי שמקורו בחור מקצועיות ותשומת לב, עלייך לבדוק עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית באבחון.

רשלנות רפואית בגין טעויות במתן תרופות – הסיבות העיקריות המובילות

  • סיבה טכנית לנטילת תרופה שגויה יכולה להיות עקב מראה ויזואלי דומה של תרופות מבחינת צבע, קופסא זהה, כיתוב דומה וכו'. הטעות יכולה להיות הן של הרופא והן של הרוקח או האחות המטפלת.
  • היסח דעת – כתוצאה מתנאי לחץ, שעות עבודה ארוכות ומטופלים רבים. הטעות יכולה להיות של רופא/אחות/רוקח.
  • כתב יד לא קריא של רופא מטפל.
  • העדר מידע על החולה – הנפקת מרשם על ידי הרופא ללא בירור עברו הרפואי של המטופל. בירור רגישויות/אלרגיות ותרופות אחרות שנוטל המטופל.
  • שיקול דעת מוטעה – חוסר התאמה בין מתן מינון ו/או סוג התרופה עבור המטופל.

טעויות במתן תרופה – רשלנות רפואית?

ניתן להגדיר רשלנות רפואית כאשר נגרם נזק כתוצאה מטעות במרשם התרופה שהתקבל מרופא שלא נהג על פי הנורמות המקובלות והתרשל במילוי תפקידו לעומת רופא אחר שפעל בצורה סבירה. יש להוכיח שהרשלנות היא הגורם לנזק.

למעשה, כל אדם אשר נפגע מרשלנות רפואית ונגרמו לו נזקים, זכאי לקבל פיצוי , וזאת למרות שמטרתו של הטיפול הרפואי היתה לסייע למטופל ולא לגרום לנזקים.

נוהל מתן תרופות – דברי החוק

רשלנות בהתאם לחוק הינה התנהגות שלא בהתאם לנורמות המקובלות במשלח ידו או בחוסר מיומנות, של אדם לפעול באותו משלח יד, היה משתמש באותו מצב. נורמות ההתנהגות נקבעות על ידי בתי המשפט. על הרופאים לעמוד ברמת הזהירות מסוימת הנגזרת מהמקובל ברפואה. ולא ניתן לדרוש מכל רופא את אותה רמת זהירות.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות
שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם