צלצלו עכשיו :

תפריט
תפריט

רשלנות רפואית באבחון

לא פעם ולא פעמיים אנו נתקלים באתרי החדשות ובערוצי הטלויזיה בכתבות על טעויות רפואיות איחור באבחון מחלות קשות אשר גרמו לנזק לחולים, בין היתר מחלת הסרטן על סוגיה השונים, התקפי לב, שבץ מוחי, סכרת ועוד עשרות מקרים.

ברוב המקרים קורבנות של רשלנות רפואית באבחון מתלוננים בפני הרופא על בעיות שונות כמו כאבי בטן, כאבי ראש, בחילות, נקודות שחורות לפני העיניים, ורופא המשפחה משחרר אותם עם המלצה לימי מחלה או תרופות לשיכוך כאבים.

באם התוצאה של גילוי מאוחר של אותה מחלה (לדוגמא במחלת הסרטן, אם הייתה התפשטות של התאים או שנוספו גרורות) יכולה להיות לכם עילה לתביעה של רשלנות רפואית באבחון שבר לדוגמא.

במקרה כזה יצטרך להחליט בית המשפט האם בעשותו זאת רופא המשפחה או כל רופא אחר נהג לפי הכללים ועם הידע הרפואי שהיה זמין לו באותו התקופה, האם התלונות של הפציינט שלו דרשו תשומת לב מצדו בכדי לגלות את הגורם האמיתי לכאבים וכד'.

 

לעיונכם דוגמא של רשלנות רפואית באבחון:

בחודש יולי האחרון נפטר צעיר בן 34 בבית החולים באילת, אך הטענה של המשפחה הייתה כי מדובר היה ברשלנות רפואית עקב איחור באבחון של נגיף שפעת החזירים H1N1 מה שיכול לגרום לרשלנות רפואית זיהום קשה.

כידוע כבר לרובנו – גילוי מוקדם של הנגיף הוא קריטי בחולים אשר נמצאים בקבוצות הסיכון של המחלה דורשים תשומת לב מיוחדת מהצוות הרפואי וכאשר החולה שהיה בקבוצות הסיכון בגלל השמנת יתר הדבר ככל הנראה היה אמור להדליק נורה אדומה לרופאים – מקרה זה, כך נראה – נכנס תחת הקטגוריה של רשלנות רפואית באבחון.

 

רשלנות רפואית באיבחון – שאלות לפני תביעה

קודם כל נצטרך לשאול כמה שאלות, האם התנהגותו של הרופא שאנו מאשימים ברשלנות רפואית באבחון הייתה סבירה ולפי המקובל מרופאים בתחום מומחיותו? האם הוא עושה את כל המצופה ממנו כאשר חולה נכנס לטיפול ומתלונן על כאבים או תלונות כאלו ואחרות – אם התשובה היא לא, אזי יש עילה לתביעה.

אם הרופא לא שם לב לפרטים בבדיקה, לא הפנה אתכם לרופאים מומחים בזמן שהיה צריך להפנות, לא ביצע בדיקות, כל מיני סימפטומים שהחולה התלונן עליהם והרופא התעלם מהם בכל אחד מהמקרים הללו הרופא לא מתנהג כפי שהיה מצופה ממנו לפי הכללים המקובלים בתחומו ומשמעות הדבר היא רשלנות רפואית באבחון.

 

רשלנות רפואית באבחון – תביעה ופיצוי

בכדי לקבל פיצוי יש להציג הוכחות כי אכן הרופא לא ביצע את תפקידו כראוי ועל כן – יש להוכיח קשר ברור בין הנזק שנגרם לכם לבין התרשלות הרופא בתפקידו והאם במידה ולא היה מתרשל בתפקידו היה נמנע מהחולה הנזק שנגרם לו? אם התשובה היא כן, אז בית המשפט יחייב את הרופא לשלם פיצויים לקורבן. במקרים קשים כמו סרטן בהם המחלה גורמת לא רק לנזקים פיזיים אלא גם נפשיים נפסקים הסכומים הגבוהים ביותר.

תביעות רשלנות רפואית באבחון מוגשות גם במקרים של תאונות דרכים שמוכחת בהן עוולת הרשלנות, טעויות באבחון סרטן המעי הגס, סרטן צוואר הרחם, שיתוק מוחין, הולדה בעוולה, יחס של קופת חולים או פגיעה לפי חוק זכויות החולה.

Array

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם