צלצלו עכשיו: 03-915-8400

רשלנות רפואית לוגו
לוגו עם הטקסט: "חותם אמינות"

רשלנות רפואית באבחון סוכרת

להאזנה:


 

האם בהעדר רשלנות רפואית באבחון סוכרת, יכולתם להימנע מסיבוך של המחלה או מנזקיה? במאמר זה נתמקד בסוגי רשלנות אפשריים באבחון סוכרת (סוג 1+2) וכיצד ניתן לתבוע פיצויים בסכומים גבוהים.

 

מחלת הסוכרת על קצה המזלג

סוכרת נמנית עם המחלות הכרוניות השכיחות ביותר בעולם ובפרט במדינות המתועשות ותפוצתה בישראל מוערכת כאחת מסיבות המוות המרכזיות. על פי התחזיות, מספר החולים העולמי צפוי להגיע ל-439 מיליון חולים עד שנת 2030, כאשר מרביתם חולים בסוכרת טייפ 2 שתפוצתה בישראל היא 400 אלף חולים, נכון לסוף שנת 2021.

סוכרת כשלעצמה מחולקת לשתי קבוצות עיקריות:

 

סוכרת סוג 1 (סוכרת נעורים)

שנובעת מחוסר באינסולין וסוכרת מסוג 2 שמציבה את החולים בסיכון למכלול סיבוכים רחב במיוחד למחלות כמו: שבץ מוחי, מחלת לב כלילית, מחלת כלי דם היקפית, מחלות כליה, כיבים, פגיעה בעיניים עד כדי עיוורון ועוד.

 

סוכרת סוג 2

נוגעת לאורח חיים המאופיין בישיבה מרובה, העדר פעילות גופנית והשמנה, כך שאורח חיים בריא צפוי למנוע את התפתחות המחלה ולהפחית משמעותית את הסיבוכים שלה.

לאור העלייה במספר החולים בסוכרת בשנים האחרונות וכן בצורך לבלום את התקדמות המחלה וסיבוכיה המסוכנים, קיימת חשיבות רבה לאבחון המחלה מבעוד מועד ולאפשר לחולים לנהל אורח חיים מאוזן לצד שגרת טיפולים שמתאימה למצבם.

רשלנות רפואית באבחון סוכרת עשויה להיות הגורם למחלות קשות ולסיבוכים רבים, ביניהם עיוורון, אי ספיקת כליות וגם במקרים קשים קטיעת איברים ומוות. זוהי מחלה שדורשת אבחון מוקדם, טיפול וניהול עקבי ומוקפד לכל החיים.

רשלנות רפואית באבחון סוכרת
רשלנות רפואית באבחון סוכרת

רשלנות רפואית באבחון סוכרת והשלכותיה

כאשר ניתן אבחון שגוי, מאוחר או לא מדויק של המחלה עצמה, לרבות טעויות בזיהוי הטיפול התרופתי הנדרש או בהעדר התייחסות לצורך לנהל את המחלה ולבלום אותה מצד החולה באופן אישי, הדבר ייחשב רשלנות רפואית באבחון סוכרת ועלול לחשוף את האחראים לכך לתביעת פיצויים.

אם התרחש אבחון רשלני, שגוי או מאוחר במחלת הסוכרת שלכם או של קרוביכם ונגרמו לו כתוצאה מכך נזקים, אנא פנו בהקדם למשרד עורך דין דוד פייל. משרדנו מונה 30 עורכי דין מקצועיים ובקיאים ביותר בדיני רשלנות רפואית. נוכל לבחון עבורכם וללא עלות את האפשרות לתביעת פיצויים והיקף הפיצויים האפשרי. (Zolpidem)

 

עילות אפשריות של רשלנות באבחון סוכרת

רבות הדרכים לגרימת רשלנות רפואית באבחון סוכרת. בראש ובראשונה, העדר מעקב מניח את הדעת לגבי רמות הסוכר. כאשר אלו הופכות לגבוהות מידי ללא בקרה, או בעקבות מתן יתר של אינסולין, השינוי ברמות הסוכר והאינסולין עלולים לגרום להתקף לב, אירוע מוחי, פגיעה עצבית או פגיעה בעיניים והכליות. אפשרות נוספת היא מצב של דלקת בלבלב ופציעות באיברים נוספים.

גם מקרים של רשלנות באבחון המחלה בזמן עשויים לגרום לסיבוכים קשים וחמורים. נשים בהריון למשל, נמצאות בסיכון מוגבר לסוכרת ולכן מבצעות בין השבוע 24-26 להריונן בדיקת העמסת סוכר. אם בבדיקה זו נמדדה רמת סוכר גבוהה או גבולית, תבוצע בדיקה נוספת. אם גם בדיקה זו חשפה רמות סוכר גבוהות, היולדת תוגדר כחולה בסוכרת הריון והדבר יחשיב את הריונה אוטומטית כהריון בסיכון. (מידע נוסף על רשלנות רפואית בהריון).

אם יולדת לא הופנתה לבדיקה זו, לא הוסבר לה על הצורך והחשיבות של בדיקה זו, או שתוצאות הבדיקה או ביצועה לא היו תקינות, הרי שהדבר מבטא רשלנות רפואית באבחון סוכרת והתוצאה עלולה לגרום לסכנות חמורות ליולדת ולעוברה.

 

רשלנות באבחון חומרת המחלה, סוגה והטיפול עבורה

גם טעות באבחון לעניין התרופתי בקרב חולי סוכרת עלולה להיחשב בחלק מהמקרים כרשלנות. מינון שגוי, אבחון לקוי של מצבה וחומרתה של המחלה וגם העדר הסבר לגבי תופעות הלוואי ואופן השימוש בתרופות עשויים להצמיח עילה לפיצויים. כמו כן, טעויות במרשמים ובמינונים עשויים להיות גורם ישיר לפגיעה בכליות ומחלות כליה.

אבחון רשלני בחולי סוכרת עשוי להתרחש גם בעקבות שגיאות אפשריות להלן:

  • קבלת תוצאות שגויות של בדיקות הדם לרמות הסוכר
  • שימוש בציוד פגום לביצוע הבדיקה
  • מתן פרשנות שגויה לתוצאות הבדיקות שנערכו
  • העדר הסבר מספק לגבי הוראות הבדיקות טרם ביצוען וחשיבות ביצוען
  • העדר מעקב מספק אחרי חולה שמבטא סימפטומים שמתאימים למחלה והפנייתו לבדיקות מתאימות

 

רשלנות רפואית באבחון קטואצידוזיס סוכרתית (DKA)

קטואצידוזיס סוכרתית נחשב לסיבוך קשה ומורכב של מחלת הסוכרת ונגרם עקב תופעות לוואי של תרופות מסוימות ובראשן מינון שגוי של אינסולין. קטואצידוזיס סוכרתית מתבטא בהצטברות של חומצה בדם, הגורם לשיתון מוגבר, צמא מוגזם, בחילות והקאות, כאבי בטן, טשטוש ראייה, בלבול, קוצר נשימה, אובדן תיאבון, עייפות ועוד.

העדר אבחנה מהירה של הסיבוך, או שיוך התסמינים לסיבוך זה על אף האבחנה הקיימת למחלת הסוכרת וניטור סוג ומינוני התרופות שהחולה צורך, עלולים לבטא רשלנות רפואית חמורה באבחון סוכרת ולגרום לנזקים חמורים ביותר.

 

מהלך התביעה במקרים של רשלנות באבחון סוכרת

כידוע לכם, פיצויים כספיים מתביעת רשלנות רפואית אינם משיבים את הגלגל לאחור ונטולים את הסוכרת מהחולים במחלה. יחד עם זאת, מתן הפיצויים במקרה של רשלנות רפואית באבחון המחלה צפוי לספק התמודדות יעילה יותר עם השלכותיה של המחלה על תחומי חיים רבים.

בנוסף, זוהי דרך אפשרית עבור חולים רבים להשיב לעצמם מידה של צדק, לאחר שנפגעו מהחלטות רפואיות שגויות בעניינים שניתן היה להימנע מהן.

על מנת לגבש את תיק התביעה, יש לאסוף את כל החומר הרפואי שנוגע למקרה, לרבות תלונותיו של המטופל לאורך הזמן, ביצוע הבדיקות, קבלת האבחנה על מצבו הרפואי, הליכי הטיפול, המעקב, הסיבוכים והבדיקות הרפואיות, התרופות, האשפוזים וכל ניירת נוספת.

כעת יש להפנות את כל הרקע והחומרים הרפואיים למומחה רפואי מתאים והוא יהיה זה שיקבע האם קיימת עילה לתביעה והאם ניתן להוכיח קשר סיבתי בין ההתרשלות שנגרמה לבין הנזקים ממנה. על הרופאים מוטלת החובה לפעול במהירות ובדיוק מרביים על מנת לאבחן את המחלה, תוך כדי נקיטה בכל אמצעי זהירות על מנת לשפר את מצבו של החולה ולא להחמיר עמו.

כאשר מתגלה כי רופא מסוים הפר את הנהלים המקובלים, את חובת הזהירות או חרג מאמות המידה הרפואיות המקובלות ובאופן שגרם לרשלנות באבחון הסוכרת, הרי שניתן לתבוע אותו גם ללא הוכחת נזק בפועל.

כאשר בידכם ובידי עורך דינכם נמצאים גם חוות הדעת הרפואית של המומחה וגם הרקע הרפואי המלא והרלוונטי, ניתן להגיש תביעה מתאימה ולקבל תאריך ראשון לדיון.

עורך הדין יוכל להגיע לפשרה או לנהל את התביעה עד לפסיקת השופט, כאשר האפשרות השנייה תדרוש ממנו להראות כיצד נגרמה הרשלנות (אי עמידה במבחן הרופא הסביר), כיצד ניתן היה למנוע אותה (הקשר הסיבתי) ומהם הנזקים שנגרמו לתובע (לצורך מתן פיצויים בסכום האפשרי הגבוה ביותר).

 

עומדים לרשותכם תמיד

אם סבלתם מרשלנות רפואית באבחון סוכרת, או שאבחנה שגויה, מאוחרת ומוטעית נגרמה ליקירכם גם ביחס לסיבוכי המחלה, אל תהססו לפנות אלינו בשאלות משפטיות לעניין הגשת התביעה.

משרד עו"ד דוד פייל ושות' מתמחה כבר יותר מ-20 שנים בתביעות רשלנות רפואית וישמח לעמוד גם לרשותכם בנושא, ככל שיידרש, במסירות וברגישות, עד להשגת מלוא הפיצויים.

כחלק מהעמידה על מכלול הזכויות המלא, משרדנו יוכל ללוות אתכם גם בתהליך קביעת נכות לחולי סוכרת מול המוסד לביטוח הלאומי ולאפשר לכם לקבל את הזכויות הרפואיות שלכם גם מגורמים נוספים. צרו קשר ונחזור אליכם במהירות.

לשיתוף לחצו:

על אף שאנו עושים מאמץ לפרסם תוכן עדכני ומדויק יובהר כי האמור לעיל אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי. בנוסף, יש לקחת בחשבון שמידע משפטי מטבעו עשוי להתעדכן ולהשתנות. העושה שימוש באמור, עושה כן על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
Array

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם