אבחון רפואי שגוי

רשלנות רפואית באבחון רפואי שגוי או אבחון רפואי מאוחר גורם למותם של עשרות עד מאות חולים בישראל בשנה, ומותיר רבים אחרים נכים ומוגבלים לכל ימי חייהם. רשלנות רפואית באבחון הינה הסיבה הרווחת ביותר לתביעות והרשעות של רופאים ומוסדות רפואיים בישראל, באשמה של רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית באבחון רפואי שגוי יכולה להזיק במספר דרכים וצורות. מתן תרופות וטיפולים שגויים שאינם מתאימים למצבו הרפואי של המטופל עלולים להזיק לבריאותו באופן דראסטי, לגרום למותו או להותירו מוגבל ונכה להמשך חייו.

למימד הזמן באבחון הרפואי השגוי קיימת חשיבות רבה, ולא לשווא יוצאות קופות החולים ועמותות שונות בקריאה לציבור להיבדק באופן תקופתי על מנת לאבחן מצבים רפואיים כשהם עדיין לא מתקדמים, וניתנים לטיפול. שורה ארוכה של מחלות שנחשבו עד לפני שנים מועטות כבלתי ניתנות לריפוי, נרפאות לחלוטין, או מיוצבות כתוצאה מאבחון מוקדם, ובהן סוגים רבים של סרטן, איידס ועד שורה של מחלות כרוניות וקשות.

הציפייה של מטופל כשהוא מגיע למוסד רפואי היא שהרופאים המוסמכים בו יהיו בעלי ניסיון מספיק על מנת לאבחן את המחלה שממנה הוא סובל בזמן סביר. אחריותו של המטופל היא להגיע אל המוסד הרפואי ולהיבדק. משעשה זאת, האחריות המשפטית לטיפול הראוי בו עוברת למוסד ולרופאים אותם הכשיר המוסד. מרגישים שהתייחסו אליכם ברשלנות בזמן טיפול? כנסו למידע אודות תביעת רשלנות רפואית.

אבחון רפואי שגוי
Sending
User Rating 5 (1 vote)