מהי רשלנות רפואית?

חוששים שהייתה רשלנות רפואית? האם הטיפול שניתן לך לא תואם את הציפיות ולא עזר לך בשום צורה? האם נתקלת בניסיון התחמקות של הצוות הרפואית?

תביעת רשלנות רפואית רלוונטית בכל אחד משלבי הטיפול הרפואי: החל משלב האבחון, דרך שלב הטיפול ועשויה להימשך תקופה ארוכה לאחריהם, כתוצאה מנזקים ישירים או עקיפים שנגרמו למטופל בעקבות האבחון או הטיפול הלקוי.

עוולת הרשלנות עלולה להתרחש בכל תחומי הרפואה: החל משפעת חורף שהסתבכה, בעקבות אבחון לקוי, מעקב הריון לא תקין מצד הרופא (עוד על רשלנות רפואית במהלך הריון) ועד לסיבוכים כתוצאה מניתוחים מורכבים.

המאבק מול גופי ענק כמו: חברות הביטוח, קופות החולים והמוסדות הבירוקרטיים עלול להרתיע רבים מאיתנו עד כדי הרמת ידיים, אולם תמיכה וייצוג משפטי של עורכי דין מומחים, בשילוב חוות דעת רפואית של רופא מומחה, עשויים להיות שילוב מנצח, שיבטיח לכם פיצוי כלכלי ושקט נפשי לטווח הארוך.

הבעיה העיקרית עם תביעת רשלנות רפואית היא שהמושג אינו מוגדר בחוק אלא מוגדר בפסיקה בפסקי דין של בית המשפט, פסקי הדין מגדירים זאת כמקום שבו נגרמת טעות סבירה של רופא.

מעצם ההגדרה של עוולת הרשלנות ישנה עמימות ולכן ישנם תיקי רשלנות רפואית רבים.

ישנם מספר סוגי רשלנות רפואית, אחד מהם הוא רשלנות רפואית באיבחון ומדבר על מחלה או בעיה רפואית שלא נתגלתה בזמן.

מעקב קופת החולים או בית החולים לא היה מספיק טוב ולכן התפתחה בעיה רפואית שלא שמו לב אליה או שלא שמו לב אליה בזמן.

בעיה נוספת הקשורה עם תביעת רשלנות רפואית מצוייה בקשר השתיקה של הרופאים. בכדי להגיש תביעה יש צורך בחוות דעת של רופאים מומחים, ולעיתים בתחומים רפואיים מסויימים קיימים מספר מועט של רופאים המתמחים בבעיה ספציפית. לעו”ד המתמחה ומנוסה בתביעות רשלנות הרפואית יכולת טובה יותר להשיג עבור הלקוח חוות דעת רפואית המשקפת באופן מלא את הבעיה הרפואית.

צוות משרדנו המורכב מיועצים בתחומי רפואה ומשפט, עוסק בתביעות רשלנות רפואית בעקבות תאונות דרכים, תאונות עבודה, שיתוק מוחין, זכויות נפגעי פעולות איבה, אבחון או טיפול לקוי, הולדה בעוולה ועוד.

למידע נוסף על הגשת תביעת רשלנות רפואית.

תביעת רשלנות רפואית
Sending
User Rating 5 (1 vote)