תביעת רשלנות רפואית

תביעת רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית – דוד פייל ושות’

תביעת רשלנות רפואית היא אחת התביעות המורכבות ביותר. זאת משום שמדובר בתביעה כנגד מוסד רפואי או גורם רפואי, שבדרך כלל יש לו הרבה כוח, ושמחייבת להוכיח שהנזק שנגרם לתובע אכן נגרם בגלל הטיפול הרפואי שניתן או לא ניתן לו, כשמדובר במילה של התובע נגד מילה של נציג המוסד הרפואי או של הגורם הרפואי עצמו.
על מנת להבין את מורכבותה של תביעה כזאת, חשוב להבהיר קודם מהי רשלנות רפואית.

תביעות רשלנות רפואית – ההגדרה

ההגדרה של רשלנות רפואית היא “מתן שירותים רפואיים תוך סטייה ברמת הזהירות הסבירה שלה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו” (מתוך ויקיפדיה). הרשלנות יכולה להיות של כל גורם רפואי, לרבות רופא, אחות, טכנאי רנטגן, רוקח או כל אדם אחר שעוסק ברפואה או במקצוע פרה-רפואי.

דוגמה לרשלנות רפואית יכולה להיות הולדה בעוולה – היינו, מקרה שבו אישה יולדת תינוק פגוע כאשר ניתן היה לגלות את הפגיעה לו בוצעו הבדיקות הנכונות בזמן ההיריון; דוגמה נוספת יכולה להיות מתן תרופה לא נכונה, אשר במקום לרפא את הבעיה רק החריפה אותה ו/או גרמה לבעיות אחרות. מאידך, ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית גם אם לא ניתנה תרופה בכלל מתוך מחשבה שהבעיה תחלוף לבד, כאשר צעד זה גרם להחמרה במצב הגופני או הנפשי הקיים.

רשלנות רפואית דוד פייל

מספריים שנשארו בגוף – רשלנות רפואית

התחומים שבגינם ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית

הדוגמאות שהובאו לעיל הן רק חלק מהמקרים שבהם ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית. הנה לפניכם הרשימה המלאה:

  • אבחון שגוי של מחלה – מקרה שבו רופא אבחן שהמטופל סובל ממחלה אחרת או, לחלופין – לא הצליח לאבחן את המחלה, למרות שניתן היה.
  • אבחנה מאוחרת – גם מקרה שבו מחלה התגלתה בשלב מאוחר מדיי למרות שניתן היה לגלותה מוקדם יותר ולהתחיל טיפול שהיה מונע את התדרדרותה או אף ממגר אותה לחלוטין, הוא בהחלט מקרה של רשלנות רפואית.
  • טיפול מיותר – מקרה שבו הרופא החליט לתת למטופל טיפול שלא היה בו צורך, כגון תרופה שגרמה לו לנזק או הפנייה לניתוח שלא נדרש כלל להטבת המצב.
  • מינון לא נכון של תרופה – לא רק מצב שבו רופא רושם למטופל תרופה לא נכונה או מיותרת נחשב כרשלנות רפואית, אלא גם מצב בו מינוני התרופה היו שגויים והחמירו את מצבו הגופני או הנפשי.
  • ביצוע טיפול ללא הסכמה מודעת של המטופל – ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית גם במקרים בהם בוצע טיפול שהמטופל לא היה מודע להשלכותיו או לתוצאותיו (למשל – מקרים שבו המטופל חתם על טופס הסכמה לניתוח כאשר היה מטושטש מתרופות לשיכוך כאבים).
  • ניתוחים רשלניים – ניתוחים שבהם בוצעה פעולה רשלנית (כגון תפירה לא מוצלחת של המקום המנותח, הוצאה רק של חלק מגידול ולא של הגידול בשלמותו ועוד) נחשבים כרשלנות רפואית לכל דבר ועניין.
  • נזקים שנגרמים למטופלת ו/או ליילוד במהלך ההיריון או במהלך הלידה – חוסר אבחון של מומים שניתן היה לאבחן במהלך ההיריון, אי הוצאה של השליה בשלמותה ועוד.

גם רשימה זו אינה הרשימה בשלמותה, ומדי שנה נוספים עוד ועוד תקדימים ומקרים של תביעות רשלנות רפואית.

מורכבות התביעות הללו, הנובעת מהצורך להוכיח קשר סיבתי ברור בין הטיפול שניתן או לא ניתן לתובע ובין הנזק שנגרם לו, מחייבים פנייה אל עורך דין רשלנות רפואית אשר זהו עיסוקו.

כאשר לקוח מגיע למשרד עורכי דין רשלנות רפואית ומספר אודות המקרה שאירע, עורך הדין שוקל את כל הגורמים הרלוונטיים, לרבות מועד התיישנות התביעה, זהותו של הגורם נגדו מוגשת התביעה, צפי הזמן שנדרש לניהול התביעה, הנזק שנגרם,העלויות הכלכליות שנדרשות לצורך ניהול התביעה לעומת הפיצוי הכספי שיכול להתקבל כתוצאה ממנה ועוד.

אם, לאחר שישקול את כל הפרמטרים, עורך הדין ימצא לנכון להגיש תביעת רשלנות רפואית, הוא ידאג לאסוף את כל המסמכים הנדרשים,להשיג חוות דעת רפואיות איכותיות ולנסח כתב תביעה מקצועי שמפרט בצורה מאוד ברורה את הקשר בין הטיפול שקיבל (או לא קיבל) התובע ובין המצב הפיזי ואו הנפשי בו הוא נמצא ואשר הביא אותו להגיש את התביעה.

הגשת תביעת רשלנות רפואית – רק על ידי עורך דין מנוסה

תביעת רשלנות רפואית כדאי שתוגש אך ורק על ידי עורך דין רשלנות רפואית שזהו תחום עיסוקו. יש לזכור כי הצד הנתבע הוא בדרך כלל מוסדות רפואיים גדולים המגובים במיטב היועצים המשפטיים והרפואיים.

דוד פייל ושות’ – משרד עורכי דין רשלנות רפואית

משרד עורכי דין דוד פייל ושות’ עוסק בהגשת תביעות רשלנות רפואית ובעל למעלה מ20 שנות ניסיון בתחום זה. המשרד מגובה ביעוץ רפואי מהמעלה הראשונה ונעזר בחוות דעת של מיטב המומחים.

לתאום פגישת יעוץ ללא התחייבות,לגבי הגשת תביעת רשלנות רפואית צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם. 


תביעת רשלנות רפואית
Sending
User Rating 5 (1 vote)