צלצלו עכשיו :

תפריט
תפריט

רשלנות רפואית בלידה

לקבלת ייעוץ משפטי השאירו פרטים עכשיו!

תביעות רבות אשר עילת הגשתן היא רשלנות רפואית, מתייחסות לרשלנות רפואית בלידה בגין טעויות של הצוות הרפואי, אשר גרמו נזק ליולדת ו/או לעובר/תינוק. הנזק יכול להיגרם לפני הלידה, במהלך הלידה או בזמן השהות בבית היולדות, הן כתוצאה מהתערבות לא נכונה של הצוות והן כתוצאה מחוסר התערבות במקרים בהם היה צורך בכך. במקרים שחס וחלילה זה קורה, דבר ראשון מומלץ לפנות אל עו"ד רשלנות רפואית בלידה שידע לייעץ, להעריך האם יש כאן קייס או לא ומהם הסיכויים לתביעה מוצלחת. לפני הכל, בואו נבין מהי בדיוק רשלנות רפואית בלידה וניתן כמה דוגמאות.

רשלנות רפואית בלידה

דוגמאות למקרי רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית במהלך לידה יכולה לבוא לידי ביטוי בכל אחד מהמקרים הבאים:

  • ביצוע שגוי של פרוצדורה רפואית – שימוש בציוד רפואי לא מתאים לטובת קידום הלידה, קריאה לא נכונה של מוניטור שבדיעבד מבינים שהעיד על מצוקה עוברית המחייבת יילוד מהיר, החדרת כמות גדולה מדיי של משככי כאבים/מזרזי לידה וכד' ועוד.
  • עיכוב ביילוד העובר – במקרים בהם העובר נמצא במצוקה והצוות הרפואי לא מבין זאת בזמן וכתוצאה מכך התינוק נולד כשהוא פגוע (למשל כתוצאה מחוסר אספקה של חמצן), נחשבים רשלנות רפואית של הצוות ששהה באותה עת בחדר הלידה.
  • בחירה בשיטת יילוד לא נכונה – לדוגמה, בחירה בלידה טבעית במקרים שבהם העובר נמצא במצוקה וכתוצאה מכך נולד כשהוא פגוע, ואשר אם היו מכניסים את היולדת לניתוח קיסרי, הפגיעה לא היתה נגרמת.
  • אי נוכחות של רופא בחדר הלידה – לפעמים נזק שנגרם ליולדת או לתינוק יכול היה להימנע אם רק היה בחדר הלידה רופא בכיר. במקרים בהם הלידה לא מתנהלת כשורה ולא היה במקום רופא ונגרם נזק ליולדת או לתינוק, אפשר בהחלט להגיש תביעה בגין רשלנות רפואת בלידה.
  • פגיעה פוסט לידה – אי מתן טיפול מתאים ליילוד מיד לאחר הלידה. למשל – תינוק שחווה פגיעה מוחית בגלל שלא איתרו מצוקה שאפשר היה לטפל בה ועוד.

יש מקרים נוספים בהם ניתן להגיש תביעת רשלנות רפואית. כל מקרה צריך להיבחן על ידי עו"ד רשלנות רפואית בלידה, על מנת להחליט אם ניתן להגיש בגינו תביעה.

מה אפשר לעשות במקרים כאלה?

החוק בישראל מאפשר ליולדת שנפגעה במהלך הלידה או שילדה תינוק פגוע בגלל רשלנות רפואית של הצוות שהיה (או לא היה) בחדר הלידה. את התביעה מומלץ להגיש בעזרת עורך דין רשלנות בלידה, אשר זה תחום עיסוקו. עורך דין כזה יכול לספק ייעוץ משפטי וליווי משפטי צמוד לאורך כל הדרך, החל משלב איסוף המסמכים והראיות ועד לייצוג התובעים בבית המשפט.

חשוב לציין, כי תביעת רשלנות רפואית ניתן להגיש עד שהילד מגיע לגיל 25, ובכל מקרה כדאי להתחיל בתהליך כמה שיותר מוקדם, על מנת להצליח להשיג את כל העדויות והמסמכים שיכולים לשמש כראיות ועל מנת לאפשר לילד להנות מאיכות חיים טובה יותר,בזכות הפיצוי הכספי.

דוד פייל ושות' – עו"ד רשלנות רפואית בלידה

צריכים עו"ד רשלנות רפואית בלידה? משרד עורכי דין דוד פייל ושות' עוסק בתחום זה (ובכלל) ומלווה את לקוחותיו לאורך כל הדרך. עורך הדין אשר ייצג אתכם יספק לכם ייעוץ משפטי מקצועי, ינחה אתכם איזה מסמכים אתם צריכים לספק וילווה אתכם לבית המשפט,עד למיצוי מלא התהליך. המשרד עובד על בסיס הצלחה.

למידע על רשלנות רפואית בהריון

לקבלת מידע נוסף אודות ייצוג בתביעת רשלנות רפואית בלידה צרו עמנו קשר טלפוניאו דרך האתר ונתאם לכם פגישת ייעוץ ללא התחייבות.


Array

צריכים ייעוץ מקצועי ? אנחנו כאן בשבילכם